31 maja 2024
Aktualności

Zainwestuje miliony dolarów w gminie Gręboszów!

Kto? Pochodzący z tej gminy Adam Drewniany – prezes spółki Drewniany Investments. Dziś wójt gminy Gręboszów Krzysztof Gil podpisał w tej sprawie list intencyjny i jeszcze w tym roku mają powstać nowe miejsca pracy.
 
Prężnie rozwijający się rynek elektro-mobilności to przyszłość światowej gospodarki. Produkcja elektrycznych pojazdów, ale również ich baterii i komponentów już niedługo może odbywać się w Żelichowie. To pokłosie wielu rozmów zachęcających Adama do zainwestowania w swoich rodzinnych stronach. Mam nadzieję, że dzisiejsze wydarzenie to początek dużego i dobrego dla nas projektu. Cieszę się, że osoba która uratowała Teslę przed upadkiem, z powodzeniem prowadzi wiele skutecznych biznesów na całym świecie a na tej mapie znajdzie się również gmina Gręboszów – mówi wójt Krzysztof Gil. 
W ramach zaplanowanej inwestycji powstanie hala, w której będą produkowane m. in. magazyny energii czy podzespoły do pojazdów elektrycznych. Hala zostanie zlokalizowana w Żelichowie, a pełna produkcja ma ruszyć w połowie tego roku. W pierwszy etapie powstanie 30 miejsc pracy. 
 

Fot. Facebook/krzysztofgil 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.