28 lutego 2024
Aktualności

Zakłady Mechaniczne zaprezentowały swoje karabiny w akcji

Między 30 maja a 2 czerwca na terenie Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce, odbyła się 8. edycja konferencji SNAJPER, skupiającej środowisko strzelców wyborowych z elitarnych jednostek, operatorów służb specjalnych z polski i krajów europejskich.

Konferencja trwała 4 dni, z których 2 dni panelowe obejmowały prezentacje najnowszych osiągnięć technologicznych wykorzystywanych w działaniach specjalnych, a 2 pozostałe odbyły się na poligonie, gdzie uczestnicy mieli możliwość przetestowania nowych rozwiązań. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć tarnowskich Zakładów Mechanicznych. Spółka posiada bowiem bogatą ofertę karabinów wyborowych, które są wizytówką nie tylko tarnowskiego przedsiębiorstwa, ale także całej polskiej zbrojeniówki.

Sprzęt produkowany w ZMT śmiało konkuruje z innymi tego typu wyrobami, zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Podczas jednego z panelów przedstawiciel mechanicznych Roman Uznański przedstawił referat „Realizacja prac badawczo-rozwojowych w zakresie nowoczesnej broni wyborowej w Zakładach Mechanicznych „Tarnów” S.A.”. Z kolei drugiego i czwartego dnia imprezy miała miejsce praktyczna prezentacja karabinów wyborowych, w ramach strzelań poligonowych.

Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. zaprezentowały zmodyfikowany 7,62 mm karabin wyborowy BOR, samopowtarzalny karabin wyborowy MWS-25 w standardowym kalibrze .308 WIN oraz przyszłościowym 6,5 Creedmoor, samopowtarzalny karabin wyborowy MWS-38, karabinki samoczynno-samopowtarzalne MWS-15 oraz najnowszy wielkokalibrowy karabin wyborowy ZMT SR 50M, który po raz pierwszy został udostępniony do strzelań. Ten ostatni wzbudził największe zainteresowanie uczestników pokazów. Docenili oni ergonomię użytkowania m.in. możliwość rozłożenia na dwie części do przenoszenia, jak również rozwiązania konstrukcyjne takie jak urządzenie spustowe oraz sposób wykonania zespołu zamka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.