30 maja 2024
Aktualności

Zakliczyn: Kolejny chodnik ze ścieżką rowerową

Urząd Marszałkowski ogłosił wyniki konkursu na wzrost atrakcyjności turystycznej oraz rekreacyjnej miast i gmin. Jednym z wybranych projektów jest napisany wspólnie przez 11 miast i gmin subregionu tarnowskiego, w tym gminę Zakliczyn.
Obok gminy Zakliczyn, w realizacji tego projektu biorą udział gminy: Tuchów, Pleśna, Szczurowa, Ryglice, Borzęcin, Iwkowa, Gromnik, Czchów, Ciężkowice i miasto Tarnów. W gminie Zakliczyn inwestycja dotyczy wykonania chodnika wraz ze ścieżką rowerową w miejscowości Zakliczyn przy ul. Ruchu Oporu na długości 750 metrów. Wartość inwestycji wyniesie około 800 tys. zł, z czego 543 tys. zł to środki pochodzące z Unii Europejskiej.
To kolejna bardzo ważna infrastrukturalna inwestycja w gminie Zakliczyn, bo podnosząca bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających gminę.
Przypomnijmy, że w chwili obecnej są już realizowane przez gminę Zakliczyn trzy inne inwestycje związane z budową chodników m.in. przy drodze wojewódzkiej nr 980 w Faściszowej, gdzie łącznie powstanie ponad kilometrowy chodnik ze ścieżką rowerową. Łączna wartość robót to kwota 1,1 mln zł, z czego 380 tys zł dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego. Ponadto powstają również dwie bardzo oczekiwane inwestycje ze względów bezpieczeństwa tj. 350 metrowy chodnik przy drodze wojewódzkiej z Borowej do Paleśnicy. Wartość robót to kwota 320 tys. zł., z czego 165 tys zł to dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego oraz 300 metrowy chodnik ze ścieżką rowerową od Szkoły Podstawowej w Stróżach w kierunku Zdoni. Wartość robót budowlanych to kwota 200 tys zł. z czego 100 tys zł to kwota dofinansowania pochodząca z budżetu Powiatu Tarnowskiego. Chodnik w Stróżach to tylko część planowanej w najbliższych latach większej inwestycji tzn. chodnika ze ścieżką rowerową łączącego Stróże z Zakliczynem od strony ul. Grabina.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.