18 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Zakrwawiony szedł drogą. Chciał się zabić

Gdyby nie zaangażowanie i determinacja policjantów, nie wiadomo jak potoczyłyby się dalej losy 38-letniego mężczyzny, będącego w kryzysie emocjonalnym. Działania funkcjonariuszy zakończyły się sukcesem. Mężczyzna został odnaleziony. Policjanci zaopatrzyli jego rany i przekazali go medykom, którzy zapewnili mu specjalistyczną opiekę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (29.10.), około godz. 20., na terenie gminy Szczucin. Dąbrowski oficer dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że 38-letni mężczyzna najprawdopodobniej  chce targnąć się na swoje życie. Zawiadamiający przekazał informację, że mężczyzna krwawi, jest w złym stanie emocjonalnym, określił też jak był ubrany oraz że uciekł do lasu. Na miejsce błyskawicznie zostali skierowani wszyscy policjanci pełniący w pobliżu służbę, którzy rozpoczęli poszukiwanie mieszkańca powiatu dąbrowskiego. Funkcjonariusze sprawdzali teren leśny oraz przyległe drogi. Po kilkudziesięciu minutach zakrwawionego mężczyznę odpowiadającemu przekazanemu rysopisowi odnalazł kierownik Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego dąbrowskiej jednostki Policji uczestniczący w działaniach. Mężczyzna szedł drogą jednej z miejscowości gminy Szczucin położonej około 3 km. od lasu. Policjant podjął rozmowę z mężczyzną, podczas której odwodził go od jego zamiarów. Jednak z uwagi na stan emocjonalny 38-latka, na miejsce zadysponowani zostali inni funkcjonariusze. Policjanci udzieli 38-latkowi pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali go zespołowi pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.