25 kwietnia 2024
Aktualności

Zalasowa: „Bezpieczna droga do szkoły”

Kolejne spotkania policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie z uczniami szkół powiatu tarnowskiego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzielnicowi powiatu tarnowskiego uczą pierwszoklasistów bezpiecznych zachowań w drodze do i ze szkoły.

3 października dzielnicowy Komisariatu Policji w Tuchowie – sierż. szt. Mariusz Nalepa wziął udział w – zorganizowanym przez dyrekcję i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Zalasowej – spotkaniu z uczniami klas pierwszych pt. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Sierż. szt. Mariusz Nalepa tłumaczył dzieciom, iż profilaktyki nigdy dość, a elementy odblaskowe na odzieży wierzchniej w znacznym stopniu poprawiają widoczność na drodze nawet w formie małego breloka czy opaski. Następnie wyjaśnił uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Na zakończenie spotkania – w ramach realizowanego przez szkołę w Zalasowej programu „Odblaskowa szkoła” – dzielnicowy przekazał chłopcom kamizelki odblaskowe, a dziewczynkom woreczki na obuwie obszyte elementami odblaskowymi.

Nie przez przypadek kamizelki dzieciom wręczono właśnie teraz. To jesienią i zimą maluchy są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo. Bo rano, gdy idą do szkół jest jeszcze ciemno, a i zmierzch zapada bardzo wcześnie. Dlatego właśnie dzielnicowy zachęcał dzieci nie tylko do noszenia odblasków, ale także do tego, by namawiały rodziców do takiego samego zachowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.