13 lipca 2024
Aktualności

Zapowiedzi weekendowe

Spacerki po Tarnowie, bardzo duża dawka różnego rodzaju muzyki, mecz żużlowej PGE Ekstraligi, spotkania piłkarskie, Bieg Pamięci Trenera Emila Wzorka, a na zakończenie Letnia Potańcówka, to niektóre z naszych propozycji na trzeci sierpniowy weekend.

Piątek

W ramach festiwalu „Był Sobie Blues”, w tarnowskim Amfiteatrze Letnim wystąpią: obchodzący swoje dziesiąte urodziny zespół 40 % Bluesa oraz Kajetan Drozd Trio. Początek koncertu o godz. 19.

Sobota

Do Amfiteatru Letniego zapraszamy także amatorów „królewskiej” gry. O godz. 10 rozegrany zostanie tam kolejny turniej szachowy. Przypomnijmy, że w okresie wakacyjnym szachiści spotykają się w tarnowskim amfiteatrze w każdą środę i sobotę.

Od godz. 10 do 16 na terenach strzelnicy Ligi Obrony Kraju (ul. Krzyska 17) trwał będzie IV Tarnowski Piknik Strzelecki. Wśród atrakcji m.in. strzelanie z broni palnej, wystawa broni historycznej i współczesnej oraz strzelnica pneumatyczna.

W południe wyruszy kolejny spacerek po Tarnowie. Zbiórka dla chętnych przed budynkiem Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7). Przewodnik opowie uczestnikom wycieczki o tarnowskich zabytkach i związanych z nimi ciekawostkach. Spacerki po Tarnowie są bezpłatne, podobnie jak zwiedzanie z przewodnikiem tarnowskiej katedry. Katedrę można zwiedzać w sobotę od 9 do 12.

O godz. 17 na stadionie przy ul. Warsztatowej rozpocznie się mecz o mistrzostwo piłkarskiej klasy okręgowej. Tarnowski Metal zmierzy się w nim z Wolanią Wola Rzędzińska.

Od godz. 19 na tarnowskim rynku zagości Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod batutą maestro Przemysława Pasternaka. Artyści zaprezentują nie tylko utwory znane z najbardziej kultowych filmów, ale również przeboje muzyki rozrywkowej. Repertuar dobrany jest w taki sposób, by trafił do wszystkich pokoleń. Będzie można usłyszeć m.in. piosenki znane z filmów, takich jak: „Gwiezdne wojny”, „Piraci z Karaibów”, „Gladiator” czy „Król Lew”. Wybrzmią również wyjątkowe adaptacje muzyki popularnej, a wśród nich: „YMCA” Village People, „Let’s Get Loud” Jennifer Lopez, „Rzeka Marzeń” Beaty Kozidrak, a także słynne „Dmuchawce, latawce, wiatr” Urszuli.

Niedziela

Na godz. 11 zaplanowano rozpoczęcie spotkania o punkty w klasie „B” w piłce nożnej. Na boisku w Tarnowie-Krzyżu, Iskra Tarnów zmierzy się z Tarnowcem.

Miłośników biegania i nordic walking zapraszamy do udziału w II Biegu Pamięci Trenera Emila Wzorka. Jego start i meta umiejscowione będą na stadionie przy ul. Piłsudskiego, od niedawna noszącym imię znanego tarnowskiego trenera „królowej sportu”. Rozpoczęcie imprezy o godz. 11. Godzinę wcześniej na stadionie rozpoczną się zmagania dzieci i młodzieży.

O godz. 12 sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) ruszy kolejna wycieczka po Tarnowie. Jej program i czas zwiedzania dostosowany będzie do uczestników. W godz. 16-18 przewodnik oczekiwał będzie także na chętnych do zwiedzenia tarnowskiej katedry.

Od godz. 16 do 18, Kreatywny Tarnów i PoKlocki zapraszają najmłodszych do mobilnego placu zabaw w Amfiteatrze Letnim. Będzie to kolejna okazja do twórczej i niczym nieograniczonej zabawy ogromnymi piankowymi klockami.

Na zakończenie III Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Mistrzowskiego, wirtuoz fortepianu, ambasador Tarnowa, Krystian Tkaczewski i jego goście zapraszają na koncert w wykonaniu uczestników kursu mistrzowskiego z Polski, Szwecji, USA i Japonii. Rozpocznie się on o godz. 17 w Sali Lustrzanej.

Kibiców żużla zapraszamy na Stadion Miejski w Tarnowie-Mościcach. O godz. 17 rozpocznie się tam niezwykle ważny dla gospodarzy mecz PGE Ekstraligi, w którym Grupa Azoty Unii Tarnów zmierzy się z forBET Włókniarzem Częstochowa.

O godz. 18 w Parku Strzeleckim (przed budynkiem Biura Wystaw Artystycznych) odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Klasyka w parku”. Wystąpi w nim Dobosz Trio (Karolina Chlipała-Dobosz – skrzypce, Mateusz Dobosz – kontrabas oraz Paweł Kusion – akordeon). Zespół wykonuje bardzo zróżnicowany repertuar – jazz, klasyka, przeboje muzyki filmowej – a połączenie odmiennych światów brzmieniowych daje niezapomniane wrażenia artystyczne.

W Amfiteatrze Letnim ponownie rozbrzmiewać będą dźwięki zagrane przez kwartet smyczkowy „Con Affetto”, zespół stworzony przez kobiety, które wyrażają siebie muzyką. W rozpoczynającym się o godz. 19 koncercie „Con Affetto… po polsku” posłuchać będzie można nie tylko muzyki klasycznej, ale także lubianych przez publiczność tematów z rodzimych filmów i seriali.

Również o godz. 19 na tarnowskim rynku rozpocznie się kolejna podczas tegorocznych wakacji Letnia Potańcówka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.