19 czerwca 2024
Aktualności

Zapytaj o emeryturę i „mały ZUS plus”

Tarnowski Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje konsultacje z ekspertami ZUS. Będzie można spytać m. in. o emeryturę, ale także o „mały ZUS plus”.

Już jutro tj. 6 lutego w godzinach od 10 do 11 będzie można skorzystać z dyżuru eksperckiego ZUS w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Tarnowie. Ekspert odpowie na pytania o emeryturę. Komu i na jakich zasadach przysługuje, kiedy najlepiej na nią przejść oraz jak zmienia się wysokość emerytury przy dłuższej pracy. Wyjaśni również dlaczego ważny jest kapitał początkowy i gdzie szukać potrzebnych do jego wyliczenia dokumentów. Na pytania będzie odpowiadać Katarzyna Chałacińska z tarnowskiego oddziału ZUS. Dyżur odbędzie się w siedzibie PZERiI w Tarnowie, przy ul. Piłsudskiego 24.

Konsultacje telefoniczne dotyczące „małego ZUS plus” odbędą się w najbliższy poniedziałek tj. 10 lutego w godzinach od 15 do 16Dzwoniąc pod numer 14 632 76 73, dowiemy się m.in kto może skorzystać z małego ZUS, jak prawidłowo wyliczyć podstawę wymiaru składek przy tej uldze, do kiedy można składać dokumenty zgłoszeniowe oraz jakie są warunki korzystania z ulgi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.