31 maja 2024
AktualnościKultura

Zbiorowy Wielkoformatowy Portret Tarnowian

Tarnowian portret własny, czyli co wiemy o sobie samych, dowiemy się w najbliższy poniedziałek, 6 lutego, podczas wystawy w tarnowskim teatrze. Wernisaż wystawy prac Piotra Wątroby „Zbiorowy Wielkoformatowy Portret Tarnowian” rozpocznie się o godz. 17:00. Patronem medialnym wydarzenia jest ,,Kurier Tarnowski”. 

Tematem wystawy będzie cykl portretów inspirowany życiem mieszkańców Tarnowa, którzy- jak twierdzi autor – budują tutejsze społeczeństwo i nadają rytm całemu miastu.  Będzie można obejrzeć ponad setkę mniej lub bardziej znanych twarzy narysowanych autorską techniką Piotra Wątroby. Autor jest studentem czwartego roku Instytutu Sztuki.

Poprzez pokazanie wielu osób w jednym miejscu chciałbym wyrazić przekonanie, że to mieszkańcy tworzą miasto, ludzie tworzą miejsca. Spotykając się z drugim człowiekiem często zapominamy, że każdy pod maską swojej twarzy skrywa marzenia i plany, nosi opinię o świecie i godność. (…) Spotkanie się przy tej pracy ma na celu przybliżyć nas do siebie i uwypuklić, że nie jesteśmy osamotnieni w naszej rzeczywistości. Że nasze miasto to nie budynki, politycy czy media, nie wydarzenia, koncerty czy lokalne skandale, lecz my wszyscy dookoła – opowiada Piotr Wątroba. Projekt Zbiorowy Wielkoformatowy Portret Tarnowian został zrealizowany w ramach stypendium artystycznego przyznanego przez Gminę Miasta Tarnowa w roku 2016. – Celem projektu było ukazanie wartości w społeczeństwie tych osób, które je rzeczywiście tworzą. Nie wielkim artystom, nie muzykom ani z pewnością nie politykom. Ludziom przeciętnym, wiodącym swoje życie w obrębie naszego miasta, tworzących je, pewnie nigdy o tym nie myśląc. To właśnie oni nadają sens na wydarzeniom miasta, uczestniczą w życiu kulturalnym i budują relacje. Im właśnie chciałem oddać skromny ukłon – dodaje autor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.