19 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Zderzenie busa przewożącego dzieci i dostawczaka

Było niebezpiecznie i przez chwilę bardzo groźnie. Wczoraj rano w Nowych Żukowicach na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 984 z drogą gminną, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem busa przewożącego dzieci.
Kierowca autokaru nie zastosował się do znaku stop i wjechał na skrzyżowanie wymuszając pierwszeństwo przejazdu na kierowcy samochodu dostawczego zmierzającego w kierunku Lisiej Góry. Te nie zdążył się zatrzymać i uderzył w prawy bok autobusu, który został przesunięty i uderzył w oczekujący na wjazd na skrzyżowanie samochód osobowy. Busem podróżowało 5-cioro dzieci. Przybyłe na miejsce zespoły ratunkowe stwierdziły, że dzieci nie ucierpiały w wyniku tego zdarzenia i nie było konieczności ich hospitalizacji. Kierowca busa został ukarany mandatem karnym. Droga wojewódzka w miejscu kolizji była przez kilkadziesiąt minut zablokowana, a następnie wprowadzono ruch wahadłowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.