15 lipca 2024
Aktualności

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu – od nowego roku szkolnego z oddziałem wojskowym

Starania Zarządu Powiatu Tarnowskiego o utworzenie oddziału przygotowania wojskowego (OPW) w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu zakończyły się wielkim sukcesem.
Powiat Tarnowski otrzymał decyzję Ministra Obrony Narodowej zezwalającą na jego utworzenie. Jednostką wojskową odpowiedzialną za prowadzenie zajęć praktycznych dla uczniów OPW będzie 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej w Krakowie.
Oddział Przygotowania Wojskowego dedykowany jest dla młodzieży, która swą przyszłość chce związać ze służbą w Siłach Zbrojnych R.P. Absolwenci tego kierunku będą korzystać z preferencji przy przyjmowaniu do służby wojskowej zawodowej, w Obronie Terytorialnej, kandydackiej (na wyższych uczelniach wojskowych) oraz w rezerwach osobowych MON.
Ministerstwo oraz organ prowadzący szkołę przyznają na realizację programu szkolenia środki finansowe, m. in. na: zakup umundurowania, niezbędnego sprzętu, dowóz do jednostki patronackiej i inne.
Program szkolenia obejmuje zajęcia z musztry, regulaminów, taktyki, logistyki, pomocy medycznej na polu walki, łączności, terenoznawstwa i szereg innych.
Dla chcących włożyć mundur i służyć Ojczyźnie Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu od dnia 1 września 2022 r. zaprasza chętnych uczniów do elitarnej klasy dla dziewcząt i chłopców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.