28 lutego 2024
Aktualności

Zima znów zaskoczyła drogowców?

Od soboty 10 grudnia, w związku z obfitymi opadami śniegu, na ulicach Tarnowa pracują pługi i pługopiaskarki. W niedzielę 11 grudnia wieczorem rozpocznie się posypywanie ulic solą.

 

Obfite opady śniegu, które dotknęły południowo-wschodnie rejony kraju nie ominęły też Tarnowa. W sobotę 10 grudnia na ulice wyjechały pługi śnieżne i pługopiaskarki. Przy tak obfitych opadach śniegu (w niedzielne popołudnie było to 5 kg na metr kwadratowy) odśnieżanie głównych ulic miasta musi trwać kilkanaście godzin.

W pierwszej kolejności odśnieżane są najbardziej uczęszczane ulice, w drugiej kolejności boczne arterie. Obecnie na ulicach pracuje 13 jednostek sprzętu odśnieżającego, wszystkie główne arterie komunikacyjne w mieście są przejezdne.

W niedzielę wieczorem służby miejskie rozpoczną posypywanie jezdni solą.

Jeden komentarz do “Zima znów zaskoczyła drogowców?

  • Drogi w rejonie tarnowskim są praktycznie wogule nie odśnieżone trasa z Pawezów -Jodlowka Tuchowska przez centrum Tarnowa wyglądała praktycznie całą tak jak w dołączonych zdjęciach .Pozdrawiam Marcin Bochenek nie da się niestety załączyć zdjęć 🙁

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.