18 czerwca 2024
Kryminalne

Złodziej paliwa w rękach policjantów

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta udało się zatrzymać sprawcę usiłowania kradzieży oraz kradzieży paliwa z dwóch stacji zlokalizowanych na terenie gminy Czchów.

W nocy z 2/3 lutego policjant Komisariatu Policji w Czchowie w czasie wolnym od służby tankował samochód na jednej ze stacji benzynowych znajdującej się w gminie Czchów. Funkcjonariusz zauważył jak do dystrybutora podszedł mężczyzna i po nalaniu paliwa do dwóch pojemników usiłował oddalić się ze stacji nie uiszczając opłaty. Policjant podjął interwencję wobec tego mężczyzny i uniemożliwił mu ucieczkę. Przyglądając się sprawcy, policjant skojarzył go z wizerunkiem złodzieja, który zapamiętał z innego zgłoszenia. Okazało się, że ten sam mężczyzna 2 lutego około godziny 17-tej z innej stacji paliw znajdującej się w pobliskiej miejscowości dokonał kradzieży około 15 litrów paliwa. Funkcjonariusz niezwłocznie o swoich przypuszczeniach powiadomił pełniących służbę mundurowych, którzy przejęli zatrzymanego. Mężczyzna przyznał się do kradzieży oraz usiłowania kradzieży paliwa z dwóch stacji paliw. Za popełnione czyny grozi mu grzywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.