31 maja 2024
Kryminalne

Złodziej sklepowy zaatakował ochroniarza. Z pomocą przyszedł policjant

45-latek ukradł ze sklepowej półki alkohol, a uciekając, zaczął szarpać i uderzył interweniującego ochroniarza. Z pomocą ruszył będący w pobliżu w czasie wolnym od służby policjant.

Zdarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór, w jednym ze sklepów na terenie Brzeska. Pracownik ochrony na monitoringu wypatrzył mężczyznę, który kradnie z półki kilka butelek alkoholu i wybiega ze sklepu. Natychmiast ruszył za nim w pościg i usiłował go zatrzymać. 45-latek nie zamierzał jednak poddać się bez walki, zaczął odpychać, szarpać za koszulę i uderzył pracownika ochrony. Przebywający w pobliżu policjant brzeskiej jednostki widząc sytuację, podbiegł do mężczyzn i pomógł obezwładnić sprawcę kradzieży. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z miejscowej komendy przejęli z rąk ochroniarza 45-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego. Zatrzymany mężczyzna odpowie za kradzież rozbójniczą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.