29 lutego 2024
Kryminalne

Znieważał Żydów i Romów na ścianach. Grozi mu 3 lata więzienia

Publiczne nawoływanie do nienawiści oraz znieważanie grup etnicznych – romskiej i żydowskiej zarzucono 21-latkowi, który sprayem malował po ścianach budynków w rejonie tarnowskiej bimy.

Na początku października uszkodzono elewację budynku w rejonie tarnowskiej bimy. Nieznany sprawca sprayem wypisał treści godzące w dwie grupy etniczne – romską oraz żydowską. Działania tarnowskich policjantów skupione były na ustaleniu osoby, która publicznie nawoływała do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych. „Kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum wytypowali osobę, która mogła dokonać tego czynu. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Tarnowa, który został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do publicznego znieważenia.

Teraz dwudziestojednoletni mężczyzna odpowie przed tarnowskim sądem za czyny określone w artykułach 256 oraz 257 kodeksu karnego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.