21 kwietnia 2024
Kryminalne

Znów pseudokibice dali o sobie znać

Zaatakowali dwóch mężczyzn bo ci wykrzykiwali obraźliwe hasła pod adresem jednej z drużyn piłkarskich. Teraz za atak z nożem grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Początkiem kwietnia dwudziestosześciolatek został ugodzony nożem. W stanie ciężkim przewieziono go do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jego życie i zdrowie. Natomiast tarnowscy policjanci skupili się na poszukiwaniu odpowiedzialnych za to przestępstwo. Po kilku dniach wytypowano osoby, które były bezpośrednio związane z tym zdarzeniem. Okazało się, że dwóch mężczyzn zaatakowało poszkodowanego, ponieważ nie spodobały im się hasła wykrzykiwane w kierunku jednej z tarnowskich drużyn. Jeden z nich w czasie zajścia użył noża.

Kilka dni później zatrzymano pierwszego ze sprawców i doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która wystąpiła do tarnowskiego sądu o tymczasowy areszt. Sąd po analizie przedstawionych dowodów zastosował środek izolacyjny na okres 3 miesięcy. Dwudziestolatek trafił do Zakładu Karnego w Tarnowie, a policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum poszukiwali drugiego przestępcy. Kilka dni później i on został zatrzymany. Dwudziestosiedmiolatek, mieszkaniec Tarnowa w chwili zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki w postaci suszu marihuany w ilości ponad 74 gramów. Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum podobnie jak wcześniej przedstawili mu zarzut pobicia i doprowadzili do prokuratury, która również skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie. Przedstawione dowody nie budziły wątpliwości i tarnowski sąd zastosował, podobnie jak wcześniej, 3-miesięczy areszt wobec zatrzymanego mężczyzny.

Obojgu zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.