17 czerwca 2024
Aktualności

Zobacz Zakłady Mechaniczne od środka!

Do piątku, 7 lipca, wszyscy chętni mogą zwiedzać Zakłady Mechaniczne w Tarnowie i oglądać produkowane w nich broń i sprzęt. To jedna z atrakcji, przygotowanych z okazji jubileuszu 100 – lecia istnienia firmy.

Siedzibę Zakładów Mechanicznych przy ulicy Kochanowskiego 30 w Tarnowie można odwiedzać we wtorek, środę i w piątek od 7.00 do 15.00, a w czwartek – od 7.00 do 18.00. Od jutra, chętni będą mogli też wypróbować swoje umiejętności w mobilnej strzelnicy kontenerowej Zakładów Mechanicznych.

Z okazji jubileuszu firma organizuje także między innymi zawody strzeleckie, akcję krwiodawstwa, turniej piłkarski i wystawę zdjęć, przedstawiających zmiany, które miały miejsce w ciągu 100 lat jej istnienia. Na wystawie znajdą się zdjęcia nigdzie wcześniej nie publikowane, o bezcennej historycznej wartości. Wystawę będzie można oglądać w Tarnowskim Centrum Kultury od 7 lipca do 12 sierpnia, a 8 lipca o 16.00 na Rynku rozpocznie się koncert z okazji jubileuszu Zakładów Mechanicznych, na którym wystąpią Enej, Sayes, Bracia z Krzysztofem Cugowskim.

Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. to uznany dostawca sprzętu wojskowego dla polskich sił zbrojnych i innych służb mundurowych oraz dla odbiorców zagranicznych. Wizytówką przedsiębiorstwa jest szeroka oferta uzbrojenia i sprzętu wojskowego, w której szczególną rolę odgrywają karabiny wyborowe i maszynowe, granatniki, moździerze, artyleryjskie i artyleryjsko – rakietowe zestawy przeciwlotnicze oraz sprzęt szkolno – treningowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.