18 maja 2024
Kryminalne

Zostawili psa bez jedzenia, wody i opieki. Po prostu wyjechali…

Dzielnicowi zainteresowali się losem czworonoga pozostawionego przez właścicieli bez opieki, którzy wyjechali nie pozostawiając mu jedzenia i wody. Pies, jak się okazało, bez aktualnych szczepień, biegał swobodnie po ulicy zagrażając okolicznym mieszkańcom. Prowizoryczne schronienie z nieszczelnym dachem ustawione w nasłonecznionym miejscu było dalekie od warunków, w których powinno się trzymać zwierzę. Po zbadaniu przez lekarza weterynarii czworonóg trafił w ręce osoby, która zadeklarowała o niego zadbać.

Wczoraj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymali informację, że w jednej z miejscowości gminy Dębno biega swobodnie pies, o którego nie dbają właściciele. Gdy policjanci dotarli na miejsce zwierzę było już przywiązane łańcuchem, jednak w domu nie zastali jego właścicieli. W rozmowie z sąsiadką mundurowi ustalili, że zwierzę nie jest szczepione i w obawie o bezpieczeństwo dzieci i mieszkańców przechodzących w pobliżu kobieta złapała psa i przypięła go do łańcucha.  Okazało się, że zwierzak najprawdopodobniej od kilku dni nie dostawał jedzenia i wody a jego właściciele wyjechali nie prosząc nikogo o pomoc w doglądaniu i dokarmianiu. Policjanci na miejsce wezwali lekarza weterynarii, który zbadał zaniedbanego psa. Lekarz ocenił, że jego stan ogólny jest dobry, jednak warunki w jakich bytował pozostawiały wiele do życzenia. Nie wiadomo, jak długo zwierzę by przetrwało, gdyby informacja o tej sytuacji nie trafiła do dzielnicowych. Pies został zabrany i przekazany osobie, która zdecydowała się zaopiekować się nim. Policjanci w prowadzonym postępowaniu będą wyjaśniać, dlaczego właściciele dopuścili się takich zaniedbań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.