25 maja 2024
Aktualności

Zwalniam przed szkołą!

1 września o g. 8.00 rozpocznie się akcja Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie i policji ,,Zwolnij przed szkołą”. W Tarnowie tradycyjnie jej miejscem będzie ulica księdza Sitki w pobliżu Zespołu Szkół Stowarzyszenia ,,Siódemka”. Policjanci i pracownicy MORD będą zwracali uwagę kierowców na dzieci i młodzież, które wracają do nauki stacjonarnej.

Będą przypominali o tym, że przed placówkami edukacyjnymi należy zachować szczególną ostrożność.

W okolicach szkół i przedszkoli są ustawione specjalne znaki drogowe, tzw. ,,Agatki” – mówi Paweł Gurgul, dyr. MORD w Tarnowie. – Od lat są symbolem naszej akcji. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, by traktowali je z należytą uwagą. Od tego zależy czy nadchodzący rok szkolny będzie bezpieczny dla przedszkolaków i uczniów. Przez wiele miesięcy, z powodu pandemii, mieli zajęcia zdalne, a później byli na wakacjach. W dużej mierze od nowa zaczynamy więc naszą pracę edukacyjną.

Dla kierowców MORD przygotował tradycyjne ulotki z deklaracją: zwalniam przed szkołą, a dla najmłodszych – elementy odblaskowe. Zostaną im przekazane dzięki uprzejmości funkcjonariuszy wydziałów ruchu drogowego komend policji z Tarnowa, Bochni, Brzeska i Dąbrowy Tarnowskiej.

Akcja będzie prowadzona w całym regionie

POWIAT BOCHEŃSK!: Proszówki i Łapczyca.

POWIAT BRZESK|: Brzesko (ul. Królowej Jadwigii ullca Głowackiego).

POWIAT DĄBROWSK|: Żelazówka oraz Dąbrowa Tarnowska (ul. Piłsudskiego i Kościuszki).

Przez cały wrzesień policjanci będą pracowali w okolicach wszystkich szkół w regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.