28 kwietnia 2024
Aktualności

Z Miedziowymi o pierwsze punkty i gole [zapowiedź]

Dziś na stadionie w Niecieczy, Bruk-Bet Termalica będzie podejmować drużynę Zagłębia Lubin. Drużyna Miedziowych już na zawsze jest wpisana w historię występów Słoni w ekstraklasie, ponieważ to właśnie z Zagłębiem przyszło im rozegrać pierwszy mecz w roli gospodarza na najwyższym poziomie ligowym. Spotkanie rozgrywane w Mielcu zakończyło się wówczas pierwszym zwycięstwem (1:0, gol Pavola Stano) Bruk-Betu w lidze.

Dziś powtórzenie tego wyniku będzie bardzo trudne. Zagłębie Lubin w tym sezonie ma komplet punktów, nie straciło przy tym gola. Na drugim biegunie są natomiast gospodarza dzisiejszego meczu (pierwszy gwizdek sędziego Pawła Gila o godz. 18.), którzy z zerowym dorobkiem bramek i punktów zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Zagłębie w letnim okienku transferowym nie próżnowało. Drużynę Piotra Stokowca wzmocnili: Adrian Błąd (z Arki Gdynia), Alan Czerwiński (GKS Katowice),  Bartosz Kopacz (Górnik Zabrze), Adam Matuszczyk (Braunschweiger TSV Eintracht 1895), Bartłomiej Pawłowski (Lechia Gdańsk), Jakub Świerczok (GKS Tychy). Z drużyną pożegnał się m.in. Łukasz Piątek, który jest teraz piłkarzem „Słoni”.

Czy w starciu z tak wymagającym rywalem podopieczni Mariusza Rumaka przerwą złą passę? Przekonamy się kilka minut przed dwudziestą, po ostatnim gwizdku sędziego Gila. Fotorelację z tego meczu obejrzycie dziś na naszym portalu.