30 maja 2024
Kryminalne

16-latek zniszczył zabytkową figurę św. Jana Nepomucena, aby zaimponować znajomym. Straty sięgają 80 tys. zł.

Policjanci zatrzymali nieletniego odpowiedzialnego za zniszczenia figury św. Jana Nepomucena. 

W ubiegłą niedzielę 26 sierpnia około godz. 9.30 dyżurny dąbrowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie od proboszcza parafii MB Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej dotyczące zniszczenia zabytkowej figury zlokalizowanej przy ulicy Jagiellońskiej obok skrzyżowania z ul. św. Jana.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, iż do zdarzenia musiało dojść w godzinach nocnych z 25 sierpnia na 26 sierpnia, gdzie sprawca zepchnął z okrągłej kolumny zabytkową figurę z 1896 roku św. Jana Nepomucena i spowodował jej rozbicie. W wyniku tego działania mogły powstać straty  w wysokości prawie 80 tys. zł.

Dzięki szeroko zakrojonym działaniom służb kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji już w niedzielę w godzinach południowych znany był funkcjonariuszom wizerunek sprawcy zniszczenia. Natomiast wczoraj policjanci dokonali zatrzymania 16-latka odpowiedzialnego za zniszczenie figury. Nieletni przyznał się do zarzucanego mu czynu, tłumaczył swoje zachowanie chęcią zaimponowania kolegom i koleżankom. Teraz odpowie przed Sądem Rodzinnym, który zastosuje wobec niego stosowny środek wychowawczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.