15 lipca 2024
Aktualności

Roman Ciepiela apeluje do radnych o współpracę i domaga się przełożenia wyborów prezydenckich

W związku z sytuacją w kraju w po ostatnim posiedzeniu Sejmu prezydent Roman Ciepiela wystosował apel do polityków rządzącej koalicji i opozycji. Włodarz Tarnowa apeluje m.in. do Radnych Rady Miejskiej o zmianę formuły działania i utworzenie symbolicznego klubu radnych pn. TARNÓW, co ma być dowodem na chęć współpracy dla dobra mieszkańców miasta.

Prezydent Ciepiela zaapelował także o odwołanie zaplanowanych na maj wyborów prezydenckich oraz zapowiada, że już niebawem w Tarnowie będą podejmowane poważne decyzje  ,,dotyczące zmiany priorytetów budżetowych na najbliższe miesiące i lata”. Czy zatem tym zręcznym ruchem wycięte zostaną inwestycje, które obiecał prezydent, a nie potrafi ich zrealizować?

Treść listu prezydenta Romana Ciepieli:

Szanowni Państwo!

Apeluję do koalicji rządzącej i do opozycji.

Potrzebujemy pomocy w ratowaniu zdrowia i życia. Potrzebujemy wsparcia dla przedsiębiorców i samorządów organizujących życie na poziomie lokalnym. Nie chcemy dyskusji o wyborach i nie chcemy wyborów w maju br. Pogódźcie się w sprawie nowego terminu, już po ustaniu epidemii w Polsce.

Oczekujemy zgodnych decyzji ratujących nasz byt. Teraz jest czas na współpracę, a nie na rywalizację wyborczą. W Tarnowie niedługo będziemy podejmować poważne decyzje dotyczące zmiany priorytetów budżetowych na najbliższe miesiące i lata.

Zwracam się do radnych Rady Miejskiej o zmianę formuły działania. W miejsce klubów związanych z komitetami wyborczymi proponuję jeden symboliczny klub pn. TARNÓW. Nie oznacza to rezygnacji z różnicy zdań. Oznacza to jednoznaczną wolę współpracy dla dobrej przyszłości mieszkańców Tarnowa.

W obliczu zagrożenia działajmy ponad podziałami.

Roman Ciepiela 

Jeden komentarz do “Roman Ciepiela apeluje do radnych o współpracę i domaga się przełożenia wyborów prezydenckich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.