25 maja 2024
Aktualności

Wojewoda pogratulował utytułowanym ratownikom

W nocy i za dnia, pod wodą i na powierzchni, a także w wyjątkowo wymagających okolicznościach – tak przebiegały zawody w ramach XIX Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w dniach 14-17 września w Katowicach. Możemy być dumni z małopolskich ratowników. Jak już informowaliśmy, Zespół z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie zajął II miejsce w łącznej punktacji. 

Dziś w tarnowskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego z wicemistrzami Polski spotkał się wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie Kazimiera Kunecka.

– Jestem dumny móc gościć Państwa w Urzędzie Wojewódzkim. Swoje mistrzostwo udowadniacie podczas akcji, w których codziennie bierzecie udział, ratując zdrowie i życie ludzi. II miejsce w Mistrzostwach Polski to wielki wyczyn – tym bardziej, że w zawodach wzięły udział 54 drużyny. Gratuluję tego wspaniałego wyniku. Życzę dalszej satysfakcji z wykonywanego zawodu, a za rok – tytułu mistrzowskiego – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

W Mistrzostwach Polski uczestniczyły Zespoły Ratownictwa Medycznego z całej Polski oraz jeden zespół z Austrii. Ratownicy wzięli udział w 13 różnych zadaniach, które sprawdzały umiejętności merytoryczne, pracę zespołową, ale także umiejętności sprawnościowe.

I miejsce ex aequo zdobyły Zespoły Pogotowia Ratunkowego z Legnicy i z Austrii, II miejsce – Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, a III – Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.