28 maja 2024
Aktualności

Konfederacja odsłania karty

Konfederacja zaprezentowała pierwszą trójkę swojej listy wyborczej w okręgu tarnowskim. Jedynką będzie tam Karol Pęczek — członek Rady Krajowej Nowej Nadziei Sławomira Mentzena, lider Klubu Konfederacji Tarnów i dyrektor biura poselskiego Konrada Berkowicza w Tarnowie. Z numerem dwa wystartuje Patryk Mierzwa, mieszkaniec Brzeska i lider Ruchu Narodowego w okręgu tarnowskim, a z numerem trzy Marta Mrzygłód, mieszkająca w Bochni liderka Korony Grzegorza Brauna i właścicielka centrum medycznego.

– Przed nami niezwykle ważna kampania wyborcza, w której mamy największą jak do tej pory szansę odesłania Kaczyńskiego i Tuska na emeryturę. Mamy szansę to zrobić, mając na naszych listach silnych liderów w każdym powiecie okręgu tarnowskiego. Sondaże pokazują już, że jesteśmy w stanie wprowadzić w tym okręgu dwóch posłów do Sejmu i ten cel chcemy zrealizować – powiedział lider listy, Karol Pęczek z Nowej Nadziei Sławomira Mentzena.

– Wraz z pozostałymi liderami naszej listy stajemy przed wami pełni wiary, nadziei i przekonania, że możemy wnieść pozytywne zmiany dla naszego kraju. Rozpoczynamy tę kampanię z entuzjazmem i zobowiązaniem do rzetelności i uczciwości – stwierdził Patryk Mierzwa z Ruchu Narodowego.

– Warto dać szansę tym, którzy wcześniej nie rządzili i nie są uwikłani w afery i patologiczne układy. Chcemy ten stolik przewrócić, przewietrzyć Sejm, pożegnać PiS  i PO, SLD, PSL i wszystkie przystawki – podkreśliła Marta Mrzygłód, trójka listy Konfederacji z Korony Grzegorza Brauna.

Kandydaci w swoim programie w tarnowskim okręgu wyborczym chcą skupić się przede wszystkim na programie dla rolników oraz małych i średnich przedsiębiorców.

Konfederacja liczy, że w tarnowskim okręgu wyborczym zdobędzie dwa mandaty poselskie. Ugrupowanie zapowiada też, że w wyborach samorządowych wystawi kandydata na prezydenta Tarnowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.