23 września 2023
AktualnościKryminalne

78 zatrzymań. 2 kierowców straciło prawo jazdy

W środę tarnowska Policja uczestniczyła w akcji pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS, której hasłem przewodnim jest „Żyj i ratuj życie”. Działania te realizowane były w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności we wszystkich krajach europejskich.

ROADPOL SAFETY DAYS – to 24 godzinna akcja prowadzona przez Policję ruchu drogowego państw członkowskich ROADPOL oraz podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. W tym dniu na drogi Tarnowa i powiatu tarnowskiego skierowana została maksymalna ilość policjantów ruchu drogowego, którzy reagowali na wykroczenia i przestępstwa drogowe. Tarnowscy policjanci wspólnie z Fundacją Prodriver z Tarnowa na węźle autostradowym Tarnów-Centrum przeprowadzili profilaktykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Kierowcy mieli możliwość skorzystania z urządzeń symulujących wypadek drogowy, zmęczenia podczas prowadzenia pojazdu oraz mogli sprawdzić swoje umiejętności w testach sprawdzających szybkość ich reakcji. Policjanci w sposób szczególny policjanci zwracali uwagę na prędkość kierujących, która wymieniana jest na pierwszym miejscu, jako główna przyczyna wypadków komunikacyjnych.

W ciągu 24 godzin prowadzonej akcji w Tarnowie i regionie tarnowskim nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie 4 kolizje. Policjanci ruchu drogowego uczestniczyli w 78 interwencjach, z czego 58 to nadmierna prędkość. Dwóch kierowców straciło uprawnienia do kierowania z związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.