30 kwietnia 2024
AktualnościFotoreportaże

Zjednoczona Prawica chce samodzielnie rządzić w Tarnowie [FOTOREPORTAŻ]

Kazimierz Koprowski w okręgu nr 1, Piotr Wójcik w Okręgu nr 2, Ryszard Pagacz w okręgu nr 3, Dawid Solak w okręgu nr 4 – oto liderzy list wyborczych do Rady Miejskiej w Tarnowie Zjednoczonej Prawicy. 

Wczoraj Kazimierz Koprowski ubiegający się o fotel prezydenta Tarnowa zaprezentował kandydatów Zjednoczonej Prawicy, którzy ubiegają się o mandaty radnych w zbliżających się wyborach samorządowych. Warto zaznaczyć, że na listach PiS znaleźli się również przedstawiciele Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry oraz Porozumienia Jarosława Gowina.

Celem dla koalicji jest zdobycie 13 mandatów w Radzie Miejskiej i samodzielne rządzenie wspólnie z nowy prezydentem Kazimierzem Koprowskim. Szczególnie mocno prezentują się lista w okręgu nr 4. Otwiera ją szef Porozumienia w Tarnowie Dawid Solak, za nim znajduje się radna Barbara Koprowska. Trzecie miejsce przypadło radnemu Piotrowi Sakowi. Na liście znaleźli się również radni Kazimierz Żurowski, Jan Niedojadło oraz była dyrektor Gimnazjum nr 4 Barbara Kuklewicz.

Podczas wczorajszej prezentacji poznaliśmy również hasło wyborcze kandydata Zjednoczonej Prawicy. ,,Dotrzymuję słowa” – takie hasło będzie towarzyszyło Kazimierzowi Koprowskiemu w tej kampanii wyborczej.

OKRĘG nr 1
1. Kazimierz Koprowski 

2. Anna Krakowska Radna VII kadencji Rady Miejskiej, przewodnicząca Komisji Kultury, wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty. Główne obszary zainteresowań: rozwój tarnowskiej edukacji i kultury oraz szeroko rozumiane dobro mieszkańców. Metodyk nauczania języka polskiego, wykładowczyni na PWSZ w Tarnowie. Za działalność proobywatelską odznaczona Tarnowskim Dukatem. W 2018r. uhonorowana wyróżnieniem „Przyjaciel Tarnowskiej Młodzieży”. Rodzinnie i zawodowo związana z Mościcami, współzałożycielka Towarzystwa Przyjaciół Mościc.

3. Sebastian Mucha lat 31. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ponad 8 letnie  doświadczenie w branży prawniczej, obecnie Zastępca Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Krakowie. Aktywny, energiczny, odpowiedzialny, pełen pomysłów. Przeciwności zamienia w możliwości. Umie działać pod presją. Szybko podejmuje trafne decyzje. Wykorzystuje każdą okazję żeby się rozwijać.

4. Adam Sajdak Mieszkam w Tarnowie od urodzenia, moja praca zawodowa przez wiele lat związana była z Zakładami Azotowymi w Tarnowie oraz z Tarnowskim Zarządem Dróg Miejskich – na stanowisku kierowniczym.
Cenię sobie przede wszystkim pracowitość, sumienność oraz konsekwencję w dążeniu do celu. Chciałbym kontynuować działania na rzecz mieszkańców Tarnowa, szczególnie dzielnicy: Strusina, Chyszów i Mościce.
Dobrze znam realia życia w Tarnowie, dlatego też bliskie mi są sprawy mieszkańców naszego miasta.
Będę wspierał wszelkie działania mające na celu tworzenie nowych miejsc pracy, aby młodzi mieszkańcy Tarnowa mogli godnie żyć bez konieczności uciążliwej emigracji.

5 Bartłomiej Ostręga Ekonomista, menadżer, przedsiębiorca. Ukończył Politechnikę Rzeszowską Finanse i Rachunkowość, Uniwersytet Jagielloński oraz studia na Uniwersytecie Warszawskim.  Swoje prace naukowe poświecił Bezpośrednim Inwestycjom Zagranicznym. Od 10 lat związany z branżą medyczną w której zarządza centrami medycznymi m.in. w Rzeszowie, Tarnowie, Katowicach i w Kielcach. Zaangażowany w kilka ogólnopolskich projektów.Włączał się czynnie w obronę dworca PKP w Mościcach. Prywatnie żonaty, ma córkę i syna. Jest wnukiem Żołnierza Niezłomnego, Zrzeszenia WiN.

6. Krzysztof Stańczyk lat 43,od urodzenia TARNOWIANIN. Żonaty, tata dwóch córek Gabrysi i Julci.
Wykształcenie wyższe. Właściciel firmy działającej na rynku tarnowskim już od 13 lat. Pasja:praca na rzecz lokalnej społeczności.

7. Sabina Podlasek Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 7 lat zawodniczka i kapitan siatkarskiego zespołu Grupa Azoty PWSZ Tarnów. Zdobyła 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek. Doświadczony pedagog i nauczyciel wychowania fizycznego. Dyplomowany Instruktor nie tylko piłki siatkowej ale także piłki nożnej (przez 2 lata trenowała drużynę 6-latków) oraz fitness. Kocha zwierzęta, czemu wyraz daje angażując się w różnego rodzaju akcje w przytuliskach i schroniskach. Działacz społeczny na rzecz osób starszych miasta Tarnowa.
8. Angelika Świtalska jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz
Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiada również doświadczenie zawodowe jako pielęgniarka oraz wolontariuszka w ośrodku leczenia uzależnień „Monar”. Ma za sobą lata praktyki w zarządzaniu i obrocie nieruchomościami, aktualnie pracuje w firmie zajmującej się promocją zdrowia. Jeśli zostanie radną, poświęci się sprawom społecznym i gospodarczym.

OKRĘG nr 2

1. Piotr Wójcik W 2014 r. wybrany po raz pierwszy Radnym Rady Miejskiej. Przewodniczący Komisji Zdrowia, wiceprzewodniczący Komisji Rodziny i Spraw Społecznych. Od jedenastu lat angażuje się szczególnie w inicjatywy na rzecz osób wykluczonych społecznie, chorych i niepełnosprawnych a także bezrobotnych, bezdomnych oraz dzieci i młodzieży. Jest absolwentem Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku politologia, specjalność samorząd i praca socjalna. Ukończyłem również MWSE w Tarnowie na kierunku zarządzanie oraz studia podyplomowe z zakresu ekonomii społecznej.
2. Roman Korczak urodzony w Tarnowie ,  lekarz pediatra , żonaty, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie w obecnej kadencji
3. Tadeusz Mazur Kilkadziesiąt lat działacz społeczny, Przewodniczący Rady Osiedla Koszyce, organizator biegu dar życia, były wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, projektodawca i osoba która doprowadziła do budowy pierwszego kompleksu rekreacyjno-sportowego w Tarnowie. Wykształcenie techniczne.
4. Katarzyna Podorska Wieloletni, czynny nauczyciel i wychowawca małych dzieci. Córka i wnuczka byłych pracowników Zakładów Azotowych w Tarnowie oraz pracownicy Tarnowskich Cegielni. Otwarta na ludzi, wrażliwa na niesprawiedliwość i krzywdę społeczną oraz ciężki los niektórych zwierząt. Zwyczajny człowiek pragnący pomagać zwyczajnym ludziom w zwyczajnych sprawach.

5. Katarzyna Duraj Bezpartyjny społecznik. Prezes Stowarzyszenia „Kropla” oraz pomysłodawca i organizator akcji charytatywnej Tarnowska Kropla. W ciągu 10 lat działalności zachęciła do badań ponad 3000 osób. Wielokrotnie nagradzana, otrzymała m.in. Oskara Serc Dziecięcych Kliniki Transplantologii Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wrocławskiej Akademii Medycznej. W 2005r zdobyła tytuł Człowieka Roku Gazety Krakowskiej. Jest też Laureatem Nagrody Dobry dla Innych. Doświadczony pedagog i nauczyciel – obecnie prowadzi i jest Dyrektorem Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnowie. 23 razy uczestniczyła w Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

6. Elżbieta Kaczówka

7. Krzysztof Jasiewicz

8. Maria Niemiec Jest aktywnym członkiem NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”, oprócz pracy zawodowej udziela się społecznie i bezinteresownie pomaga młodzieży oraz osobom chorym. Preferuje w swoim życiu zgodę i powszechne braterstwo. Zamierza również szukać rozwiązania problemu emigracji z naszego miasta.

9. Stanisław Klimek Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, Uhonorowany medalem „Dei Regno Servire”, wyróżniony medalem „Amicus Hominum”
dwukrotnie „Srebrną Różą” za niesienie pomocy rodzinom w ciężkiej sytuacji materialnej,

OKRĘG nr 3

1. Ryszard Pagacz  Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, były Przewodniczący
Komisji Kultury, żonaty żona psycholog, trzy dorosłe córki, mieszkaniec dzielnicy Piaskówka. Jak mówi o sobie: konsekwencja w działaniu i wierność ideałom, to cechy, które wyznaczają kierunek jego życia. Zapalony turysta i miłośnik Kresów Rzeczypospolitej.

2. Józef Gancarz rodowity Tarnowianin, wykształcenie wyższe techniczne, Radny Miasta Tarnowa w latach 1994-2002, 2006-2010, 2014-2018, w okresie 1998-2002 Członek Zarządu Miasta Tarnowa. W obecnej kadencji Przewodniczący Komisji Ekonomicznej. Konsekwentny w działaniu, odbywa bardzo dużo spotkań z Mieszkańcami w terenie. Poprzez dialog, aktywność, sumienność i posiadaną wiedzę techniczną, ekonomiczną i doświadczenie zawodowe ma bardzo dużą skuteczność samorządową. Stosuje zasadę solidaryzmu społecznego. „Filar” w realizacji zadań ogólnych oraz w Dzielnicach w których został wybrany. Umie i – po prostu – chce rozmawiać z ludźmi.

3. Jolanta Żurowska – Absolwentka Akademii Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i historii. Uważa, że dziś w tarnowskim samorządzie potrzebni są ludzie otwarci i nowocześnie myślący, nie bojący się zmian, a jednocześnie uczciwi, wierni wartościom patriotycznym i tradycji. Wie, że Tarnowianie oczekują na  rzeczywiste zmiany dla siebie, dla swoich rodzin, dla swojego najbliższego otoczenia

4. Antoni Zięba

5. Monika Barwacz

6. Grzegorz Sokołowski 31 lat, wykształcenie wyższe techniczne i administracyjne.
Działacz społeczny, Wiceprezes Stowarzyszenia Projekt Tarnów, od 10 lat związany z tarnowskim środowiskiem organizacji pozarządowych. W przeszłości przewodniczący samorządu studenckiego tarnowskiej PWSZ. Posiada doświadczenie zawodowe w administracji. Były pracownik tarnowskiego magistratu, odpowiedzialny m.in. za opracowywanie strategii polityki społecznej Miasta oraz związanych z nią programów.
Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą, zarządza projektami dla NGO, jest felietonistą „Kuriera Tarnowskiego”. Miłośnik sportów walki i strzelectwa sportowego.

7. Małgorzata Wyszogrodzka

8. Teresa Lechowicz Z wykształcenia ekonomista. Od ponad 20 lat naczelnik Wydziału Ubezpieczeń i Składek w Oddziale ZUS w Tarnowie. Wiceprzewodnicząca ogólnopolskich struktur NSZZ „Solidarność” pracowników ZUS, długoletnia wiceprzewodnicząca i przewodnicząca Rady Nadzorczej Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnowie. Angażująca się w różne  przedsięwzięcia, gdzie jej wiedza i doświadczenie służyły realizacji lepszych rozwiązań, m. in. w radach społecznych szpitala, czy NFZ. Wrażliwa na potrzeby innych, chętna do udzielania pomocy. Cechuje ją pragmatyzm, konsekwencja i posiada duże poczucie odpowiedzialności. Kandydowanie i ewentualną pracę w przyszłej Radzie Miasta traktuje jako służbę dla dobra wspólnego społeczności lokalnej. Bardzo zależy jej na Tarnowie, wierzy w możliwość rozwoju miasta dla dobra mieszkańców.

9. Mirosław Biedroń, 43 lata, tarnowianin,  były dziennikarz radiowy. Lubi działać na rzecz tarnowskiego społeczeństwa, przewodniczący Rady Osiedla Piaskówka. Koordynuje cztery Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej.

OKRĘG nr 4

1. Dawid Solak Założyciel i prezes Projektu Tarnów, stowarzyszenia, dzięki któremu do miasta przyjechało od 2010 roku około 2 tys. młodych osób z kilkunastu krajów Europy, a wielu tarnowian mogło po raz pierwszy w swoim życiu wyjechać w ramach projektów międzynarodowych za granicę. W przeszłości związany zawodowo z Urzędem Miasta, obecnie odpowiedzialny za kontakty ze światem nauki w Centrum Badawczo-Rozwojowym Grupy Azoty. Absolwent International Visiteur Leadership Programme organizowanego przez Departament Stanu Zjednoczonych, członek Stowarzyszenia Alumni zrzeszającego absolwentów programów rządu USA, członek rady społecznej Centrum Medycznego Kol-Med w Tarnowie oraz sekretarz redakcji czasopisma Tarnowskie Dialogi Naukowe. Żona, Anna jest logopedą i doktorem nauk humanistycznych.

2. Barbara Koprowska

3. Piotr Sak adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ, radny Rady Miejskiej w Tarnowie oraz radny wojewódzki  poprzedniej kadencji, koordynator Biura Porad i Interwencji w siedzibie PIS-u w Tarnowie, gdzie dotychczas udzielił kilku tysięcy bezpłatnych porad prawnych. Popierany przez Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro oraz posła do Parlamentu Europejskiego Edwarda Czesaka

4. Jan Niedojadło

5. Maria Kijak

6. Barbara Kuklewicz tarnowianka, związana o osiedlem Jasna.  Przez wiele lat kierowała   Gimnazjum nr 4 w Tanowie, kierując się wartościami: prawda, dobro, piękno. Polonistka, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe: lider oświaty, język polski, reklama, public relations, zarządzanie i organizacja placówką oświatowa, edukacja spersonalizowana. Wielokrotnie nagradzana za pracę na rzecz dzieci, rodziców i dziadków.

7. Kazimierz Żurowski  Nauczyciel III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Menedżer sportu. Radny Rady Miejskiej. Przewodniczący Komisji Rodziny i wiceprzewodniczący Komisji Sportu. Pracuje w Komisji Bezpieczeństwa przy prezydencie Tarnowa oraz w Radzie Fundacji Hetmana Jana Tarnowskiego. Ceni patriotyzm, wierność tradycji i wartościom rodzinnym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.