13 lipca 2024
Aktualności

Augustyn Ministrem Edukacji w Gabinecie Cieni

Platforma Obywatelska powołała dziś Gabinet Cieni. Poseł Urszula Augustyn będzie odpowiedzialna za recenzowanie poczynań Minister Edukacji Narodowej.

Gabinet Cieni ma być prawdziwą alternatywą dla rządu PiS. To blisko 50-osobowy zespół złożony z profesjonalistów i doświadczonych polityków. Wedle założeń, każdy z ministrów będzie opiniował odpowiedników w rządzie PiS.

– Edukacja potrzebuje mądrych i wyważonych zmian. Oddzielenia szkoły od polityki, tak aby prawdę historyczną ustalali historycy a nie partie polityczne. Trzeba zwiększyć autonomię szkół. Wzmocnić rolę rodziców. Szkoła ma być otwarta, by wychowywać ludzi twórczych, odważnych, a nie podporządkowanych jednej, słusznej wizji. Tak będzie po PiSie – uważa poseł Urszula Augustyn.

Dodajmy, że to już nie jest pierwszy raz kiedy Platforma Obywatelska zakłada swój Gabinet Cieni. Z podobny twór został powołany do życia, kiedy PiS również był u władzy, a szefem rządu był Kazimierz Marcinkiewicz,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.