30 maja 2024
AktualnościFotoreportaże

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze! [FOTOREPORTAŻ]

Pół tysiąca przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych z regionu tarnowskiego  bawiło się podczas dorocznego festynu, zorganizowanego przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego pod hasłem „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu” – imprezy pod honorowym patronatem Anny Pieczarki, członka Zarządu Województwa Małopolskiego.

Było mnóstwo zabawy i atrakcji dla dzieci, wyścigi z policyjnym lizakiem, występy artystyczne, ale nie tylko, były też konkursy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i jazdy na rowerze oraz pokaz pierwszej pomocy medycznej,

– Musimy pamiętać o tym, że ci najmłodsi są uczestnikami ruchu drogowego, w drodze do szkoły, czy do przedszkola. Dlatego też od najmłodszych lat powinniśmy uczyć dzieci zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, a zabawa jest w tym wieku najlepszą formą nauki – mówi Sławomir Turek, zastępca dyrektora MORD w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.