2 maja 2024
Aktualności

Brązowy medal Mateusza Różańskiego!

Zawodnik AZS PWSZ Tarnów, Mateusz Różański wywalczył w zakończonych wczoraj w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce brązowy medal w konkursie skoku w dal. Było to już piąte miejsce na podium wywalczone w tej imprezie przez reprezentanta AZS PWSZ, który w dwóch poprzednich HMP stawał na najwyższym stopniu podium.

Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka rozpoczął niedzielny konkurs od skoku na odległość 7.31 m, którym wyrównał swój najlepszy tegoroczny rezultat. Wynik ten dał mu po pierwszej kolejce trzecie miejsce. Druga próba tarnowianina była zdecydowanie bardziej udana, nasz zawodnik osiągnął w niej odległość 7.49 m, umacniając się na trzeciej pozycji.

Kolejne trzy skoki naszego zawodnika były nieudane. Trzeci i piąty były spalone, w czwartym Mateusz Różański osiągnął natomiast odległość 7.15 m. W ostatniej próbie nasz reprezentant skoczył 7.37 m i nie poprawił swojej pozycji.

Złoty medal wywalczył Piotr Tarkowski z AZS-AWF Biała Podlaska, który wynikiem 8.01 m ustanowił nowy rekord życiowy. Drugie miejsce zajął natomiast Mateusz Jopek z AZS AWF Wrocław, skacząc na odległość 7.52 m.