30 maja 2024
AktualnościFotoreportaże

Brydżowe zmagania w gminie Radłów [FOTOREPORTAŻ]

Mieszkańcy gminy Radłów lubią brydża. Kilka dni temu w tej gminie odbyły się dwie imprezy: X Turniej im. Arcymistrza Czesława Kuklewicza oraz VII Turniej Brydża w Biskupicach Radłowskich

 

 

9 marca, w budynku Zespołu Szkół w Radłowie został rozegrany X jubileuszowy turniej Brydża Sportowego Parami  Im. Arcymistrza Czesława Kuklewicza.

Na wstępie wszystkich przybyłych zawodników przywitał burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka wraz z Małgorzatą Wójcik – dyrektor Zespołu Szkół w Radłowie. Rozgrywki rozpoczęły się od symbolicznej minuty ciszy poświęconej Arcymistrzom Czesławowi Kuklewiczowi oraz Józefowi Pochroniowi, a także Renacie Wajdowicz i Stanisławowi Domareckiemu, który przez ubiegłe lata współorganizował turnieje brydżowe na terenie gminy Radłów. W turnieju wzięło udział 25 par z województwa Małopolskiego oraz Podkarpackiego. O sprawne przeprowadzenie rozgrywek zadbali sędziowie z licencjami Polskiego Związku Brydżowego. Obsada turnieju była bardzo mocna, gdyż wystąpiło kilka par na co dzień grających w Ekstraklasie brydżowej w naszym kraju. Dla wszystkich zawodników został przygotowany poczęstunek oraz dla najlepszych par unikatowe puchary wykonane z drewna techniką laserową. Rozgrywki toczyły się do późnych godzin nocnych. Po zakończonej grze puchary z rąk burmistrza Radłowa odebrały trzy najlepsze pary turniejowe oraz najlepsza para z terenu gminy Radłów. Jak co roku przyznano również puchary elegancji im. Renaty Wajdowicz oraz Arcymistrza Józefa Pochronia.

Wyniki X Turnieju Im. Arcymistrza Czesława Kuklewicza:

1 miejsce: Małgorzata Rojkowicz i Robert Piechota

2 miejsce: Adam Krysa i Jarosław Jurkiewicz

3 miejsce: Wacław Sypień i Maciej Rodzaj

Najlepsza para z terenu gminy Radłów:

Tadeusz Halastra i Marian Baca

Zwycięscy Pucharu Elegancji Renaty Wajdowicz i Arcymistrza Józefa Pochronia:

Małgorzata Rojkowicz i Tadeusz Urbanek

 

VII Turniej Brydża w Biskupicach Radłowskich

Z kolei w sobotę, 7 marca, odbyła się siódma edycja Brydża Sportowego Parami im. Arcymistrza Józefa Pochronia. Turniej zorganizowany został przez gminę Radłów, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie oraz sołtysa wsi Biskupice Radłowskie. W rozgrywkach wzięło udział 11 par z województwa Małopolskiego oraz Podkarpackiego. Rozgrywki przeprowadzili sędziowie z Małopolskiego Związku Brydża Sportowego. Dla najlepszych par od I do III miejsca, zostały wręczone pamiątkowe puchary przygotowane specjalnie na tę okoliczność. W turnieju została nagrodzona również najlepsza para z gminy Radłów. Podczas trwania zawodów uczestnicy mogli skorzystać z bufetu kawowego, a także ze słodkiego poczęstunku.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju:

I miejsce: Krzysztof Rodak i Arkadiusz Kras

II miejsce: Zbigniew Wilisowski i Tadeusz Urbanek

III miejsce: Stanisław Drwal i Wiesława Kotelon

Najlepsza Para z terenu Gminy Radłów:

Stanisław Woźniak i Władysław Remian

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.