17 czerwca 2024
Aktualności

Budżet Obywatelski: 23 projekty z pozytywną oceną

Za nami formalna ocena projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na rok 2024. Z 24  wniosków, 23 przeszło pozytywnie ocenę, 1 został odrzucony.

Projekt, który nie spełnił wymagań formalnych to: „Budowanie odporności społecznej: Prowadzenie Poradni Specjalistycznej oraz Dyskusyjnego Klubu Seniora im. Konstancji Sanguszkowej”.

Teraz jest czas na wniesienie odwołania od decyzji o niedopuszczeniu projektu do głosowania z przyczyn formalnych. Można to zrobić w terminie od 14 do 18 września. Komisja Ekonomiczna Rady Miejskiej w Tarnowie rozpatrzy wniosek do 22 września.

Do 6 października przeprowadzona zostanie ocena merytoryczna projektów, które do 13 października zaopiniowane zostaną przez Komisję Strategii Rozwoju Miasta Rady Miejskiej w Tarnowie.

17 października ogłoszona zostanie lista projektów niedopuszczonych do głosowania z przyczyn merytorycznych. Odwołania od tej decyzji składać będzie można – za pośrednictwem prezydenta Tarnowa – w dniach od 18 października do 25 października do Komisji Ekonomicznej Rady Miejskiej w Tarnowie. Komisja rozpatrzy je do 31 października, a dwa dni później (2.11) ogłoszone zostaną projekty dopuszczone do głosowania.

Po opublikowaniu listy rozpoczną się działania informacyjne i promocyjne, dotyczące dopuszczonych do głosowania projektów, a w dniach od 6 listopada do 6 grudnia odbędzie się głosowanie nad wyborem projektów, które zostaną uwzględnione w uchwale budżetowej Gminy Miasta Tarnowa. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi 8 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.