16 maja 2024
Aktualności

Cenne zwycięstwo z Zagłębiem Lubin

W meczu kończącym piętnastą serię spotkań PGNiG Superligi, Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała na wyjeździe 29-25 (13-11) Zagłębie Lubin. Tarnowianie przerwali tym samym serię siedmiu kolejnych porażek, a zwycięstwo to pozwoliło im na awans w tabeli na dziesiątą pozycję.

Wczorajszy pojedynek rozpoczął się od serii udanych interwencji obu bramkarzy: Caspra Liljestranda i Marcina Schodowskiego. Na pierwszą bramkę kibice czekali do czwartej minuty, kiedy po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Taras Minotskyi. Minutę później gospodarze prowadzili wprawdzie 2-1, ale po serii celnych rzutów rozpoczętej i zakończonej przez ukraińskiego rozgrywającego Grupy Azoty Unii, w 12 min na tablicy pojawił się rezultat 3-6. W 17 min Marcel Sroczyk zmniejszył straty Zagłębia do jednej bramki (6-7). Do końca pierwszej połowy oba zespoły trafiały już na przemian – dla „siódemki” trenera Patrika Liljestranda po dwie bramki rzucili w tym fragmencie meczu: Wojciech Dadej, Łukasz Kużdeba oraz Taras Minotskyi – i do przerwy tarnowianie prowadzili różnicą dwóch bramek.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli gospodarzy, w 32 min Roman Chychykalo doprowadził do remisu 13-13. Cztery minuty później po trafieniu Mateusza Drozdalskiego notowano rezultat 15-15, kolejny fragment spotkania należał jednak do „siódemki” z Tarnowa. Szczypiorniści Grupy Azoty Unii zdobyli pięć bramek, tracąc tylko jedną i w 45 min po akcji Wojciecha Dadeja prowadzili 20-16. Dwie minuty później, po siódmym już tego dnia trafieniu, uznanego najlepszym zawodnikiem meczu, Tarasa Minotskyiego przewaga tarnowian wzrosła do pięciu goli (23-18). Lubinianie nie zamierzali jednak oddawać punktów za darmo i w 52 min Jakub Bogacz doprowadził do stanu 23-24. Minutę później było 24-25, bramki Aliaksandra Bushkoua i Alberta Sanka oraz dwa trafienia – jedno z rzutu karnego – Wojciecha Dadeja, spowodowały jednak, że w 58 min Grupa Azoty Unia wygrywała 29-24. Celny rzut najskuteczniejszego w Zagłębiu, Marka Marciniaka – 7 bramek – zmniejszył tylko rozmiary przegranej „siódemki” z Lubina.

Grupa Azoty Unia: Casper Liljestrand, Patryk Małecki – Taras Minotskyi 8, Wojciech Dadej 6, Łukasz Kużdeba 5, Przemysław Mrozowicz 3, Mateusz Wojdan 3, Aliaksandr Bushkou 1, Keisuke Matsuura 1, Albert Sanek 1, Shuichi Yoshida 1, Mateusz Kaźmierczak.