20 kwietnia 2024
AktualnościKryminalne

Chciał z sobą skończyć. Odkręcił gaz i…

35-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego chciał targnąć się na własne życie. Policjanci w porę dotarli do mężczyzny i wyprowadzili go z budynku, w którym ulatniał się gaz. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy uratowała życie mężczyzny, który trafił pod opiekę medyczną.

W zeszły czwartek oficer dyżurny dąbrowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, że 35-letni mężczyzna prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Z relacji zgłaszającej wynikało, że 35-latek telefonicznie przekazał jej informację, która świadczyła o zamiarze targnięcia się na swoje życie. Mundurowi z Komisariatu Policji w Szczucinie od razu pojechali pod adres, gdzie mężczyzna mógł przebywać, lecz nikogo nie zastali. Poczynione przez policjantów ustalenia doprowadziły ich do posesji na terenie gminy Szczucin, gdzie jak się okazało, przebywał 35-latek.

Policjanci zlokalizowali mężczyznę w budynku gospodarczym, który jednak był zamknięty od środka, a 35-latek  pomimo nawoływania nie wychodził. Dopiero pukanie policjantów w okno spowodowało, że mężczyzna otworzył drzwi. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło syczenie, które wydobywało się z pomieszczenia a także fakt, że mężczyzna w trakcie rozmowy uskarżał się na ból głowy, brzucha oraz miał problem z utrzymaniem równowagi i oddychaniem. Policjanci natychmiast weszli do pomieszczenia, gdzie poczuli woń gazu, a pod stołem znaleźli butlę z odkręconym zaworem. Błyskawicznie zabrali 35-latka na zewnątrz w miejsce bezpieczne, zakręcili zawór w butli i przewietrzyli pomieszczenie. Stróże prawa monitorowali funkcje życiowe mężczyzny do czasu przyjazdu na miejsce załogi Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała mężczyznę do szpitala.

***

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Warto również nie wahać się i skorzystać z porady specjalisty z dziedziny psychologii, czy psychiatrii, działających m.in. w każdej poradni zdrowia psychicznego.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na:

• ogólnopolski telefon zaufania 116 111, czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne;

• w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny Telefon Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie” o numerze: 800 120 226;

• wsparcie oferowane jest również przez sieć ośrodków pomocy pokrzywdzonym, finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ministrowi Sprawiedliwości;

• aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie: www.pokonackryzys.pl.

• w sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.