20 czerwca 2024
Aktualności

Czy rowery miejskie znikną z Tarnowa? Urzędnicy uspokajają

Jeszcze do końca miesiąca można skorzystać z rowerów miejskich. Natomiast z końcem roku wygasa umowa ich operatorem, firmą Nextbike. Nie oznacza to jednak, że miejskie jednoślady znikną z Tarnowa.

W środę użytkownicy Tarnowskiego Roweru Miejskiego otrzymali wiadomości e-mail, w których można było przeczytać: „w związku z zakończeniem funkcjonowania systemu i zapisami umowy pomiędzy Nextbike Polska S.A. a miastem Tarnów, możesz zdecydować czy chcesz udostępnić swoje dane osobowe miastu…”. Jak niektórzy mylnie założyli, że w Tarnowie nie będzie można w przyszłym sezonie korzystać z rowerów miejskich. Jak tłumaczą pracownicy Zarządu Dróg i Komunikacji, jeszcze w grudniu zostanie ogłoszony przetarg na obsługę Tarnowskiego Roweru Miejskiego. Obsługa ta obejmować będzie m.in. serwisowanie rowerów, magazynowanie ich (do 1 marca, czyli do momentu ponownego uruchomienia nowego sezonu rowerowego). Firma ta, tak samo jak obecny operator, zadba również o stacje rowerowe i przewożenie jednośladów do tych części miasta, gdzie brakuje rowerów.

Dodajmy, że w Tarnowie znajduje się obecnie 16 stacji rowerowych oraz 170 rowerów, z czego część to rowery dziecięce oraz jednoślady wyposażone w foteliki dla najmłodszych „cyklistów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.