13 lipca 2024
AktualnościFotoreportaże

Dąbrowa Tarnowska: Miliony dla szpitala [FOTOREPORTAŻ]

To inwestycja, która będzie służyć nie tylko pacjentom, ale też mieszkańcom Dąbrowy Tarnowskiej. Dzięki prawie 4,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego  uda się wyremontować kotłownię w tutejszym szpitalu. Umowę gwarantującą dotację na remont w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej podpisali w dziś wicemarszałek województwa Stanisław Sorys oraz dyrektor SP ZOZ Łukasz Węgrzyn.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 8,3 mln zł, z czego niemal 4,5 mln zł pochodzi ze środków UE. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na koniec grudnia 2018 roku.

W ramach modernizacji przewidziana jest przebudowa istniejącej kotłowni parowej na kotłownię wyposażoną w nowoczesne pompy i kotły spełniające wymagania ekoprojektu. Na dachu szpitala zostaną też zamontowane nowoczesne panele słoneczne. W efekcie uda się nie tylko obniżyć rachunki za ogrzewanie szpitala, ale również znacznie zredukować emisję szkodliwych pyłów do atmosfery, co w znaczny sposób poprawi stan powietrza w gminie.

– To bardzo ważne pieniądze dla Dąbrowy Tarnowskiej, ponieważ są one nie tylko po to, aby obniżać niską emisję poprzez redukcję zanieczyszczeń wynikających z ogrzewania tego budynku, ale również obniżenie jego kosztów funkcjonowania oraz nadanie mu nowego wyglądu – tłumaczy Stanisław Sorys, wicemarszałek małopolski.

– To kolejny sukces dąbrowskiego szpitala. jest to inwestycja za ponad 8 milionów złotych, z czego połowę kwoty pochodzi z Unii Europejskiej, a pozostałe pieniądze zapewnia Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.  Jesteśmy już po przetargach i przed nami podpisanie umowy oraz start inwestycji – wyjaśnia dyrektor SP ZOZ Łukasz Węgrzyn.

– To dosyć pokaźna inwestycja patrząc na jej zakres – wyjaśnia Tadeusz Kwiatkowski, starosta powiatu dąbrowskiego. – Prace będą tak realizowane, aby nie zakłócać funkcjonowania całego szpitala, dlatego zaplanowane zadania muszą zostać podzielone na etapy.

Przypomnijmy, że na poprawę efektywności energetycznej budynków publicznych i mieszkaniowych subregion tarnowski otrzymał ze środków unijnych aż 27,52 mln zł. Dzięki tej kwocie uda się zrealizować aż 18 projektów w całej Małopolsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.