28 lutego 2024
Aktualności

Do Lubina na inaugurację sezonu!

Doczekaliśmy się – przed Grupą Azoty Unią Tarnów pierwsze ligowe spotkanie w nowym sezonie! W 2. serii PGNiG Superligi tarnowianie rozegrają wyjazdowy mecz z MKS Zagłębiem Lubin. Zapowiada się sporo emocji!

 

PGNiG Superliga oficjalnie wystartowała. Większość zespołów rozegrała już swoje pierwsze mecze w ubiegły weekend, jednak Grupa Azoty Unia Tarnów z powodu udziału Górnika Zabrze w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej na inaugurację sezonu musiała poczekać tydzień dłużej.

Tarnowianie rozpoczną zatem sezon od wyjazdu do Lubina i w najbliższy piątek rozegrają mecz 2. serii z MKS Zagłębiem. Rywale Jaskółek mają już za sobą pierwsze spotkanie w sezonie 2022/2023 – w ubiegły piątek lubinianie przegrali w wyjazdowym meczu z Gwardią Opole różnicą 4 bramek [32:28].

W Zagłębiu doszło do sporych przetasowań w zespole. Z klubu odeszli m.in. Roman Chychykalo, Marek Marciniak oraz Marek Bartosik, który w nowym sezonie zasilił szeregi tarnowian. Udało się jednak pozyskać zawodników takich jak Damian Procho, Danylo Hlushak i Rafał Krupa, którzy z pewnością będą stanowić silne punkty tej drużyny.

Grupa Azoty Unia Tarnów to również zupełnie inna ekipa niż ta z ubiegłego sezonu. Poza zmianą na ławce trenerskiej i objęciu sterów przez trenera Tomasza Strząbałę do zespołu dołączyli także m. in. doświadczony Paweł Podsiadło oraz Dzmitry Smolikau, którzy już podczas sparingów dali solidną próbkę swoich umiejętności i wszystko wskazuje na to, że także w lidze będą niemałym zagrożeniem dla rywali.

Nie mogę się doczekać debiutu w barwach Unii, zwłaszcza że zagramy z moim poprzednim klubem, więc motywacji nie brakuje. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to spotkanie nie będzie łatwe, ale przygotowujemy się cały czas i zapewniam, że gdy nadejdzie mecz, damy z siebie wszystko – mówi bramkarz tarnowian, Marek Bartosik.

Piątkowi rywale intensywnie przepracowali okres przygotowawczy i w zbliżającym się spotkaniu naprawdę ciężko wskazać faworyta, jednak w ubiegłym sezonie MKS Zagłębie Lubin dwukrotnie musiało uznać wyższość tarnowian, a ostatnie zwycięstwo nad Unią lubinianie odnieśli w listopadzie 2020 roku. Czy Jaskółkom uda się pokonać Zagłębie po raz piąty z rzędu? Jak w ligowym spotkaniu zaprezentują się tarnowianie pod wodzą nowego trenera? Wszystko okaże się już w najbliższy piątek!

Mecz zaplanowany został na piątek 9 września na godzinę 16:00 i odbędzie się w hali widowiskowo – sportowej RCS w Lubinie. Transmisja ze spotkania będzie dostępna w serwisie Emocje.TV. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.