13 lipca 2024
Aktualności

Dodatkowe miliony dla Radłowa na budowę hali sportowej

Gmina Radłów otrzymała dodatkowe pieniądze w kwocie 6 000 000 mln zł na budowę pełnowymiarowej hali sportowej w Radłowie. Dofinansowanie pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej „Sportowa Polska”.
 

To już kolejne dofinansowanie jakie otrzymała gmina na tą inwestycję. Pierwsze dofinansowanie w wysokości 10 800 000 zł pochodziło z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 

Budowana hala sportowa zostanie podzielona funkcjonalnie na trzy części: salę widowiskowo – sportową o wymiarach ok. 44 m. x 25 m. wraz z zapleczem socjalnym, w którym zlokalizowane są klatki schodowe, szatnie i łazienki dla sportowców, pokój nauczyciela (trenera), pom. pierwszej pomocy, toalety, pomieszczenie; gospodarcze; mniejsze sale gimnastyczne wyposażone we własne zespoły szatniowe oraz część techniczną, w której znajdują się magazyn na sprzęt sportowy, kotłownia, wentylatornia, pomieszczenie wodomierza i pomieszczenie elektryczne.

W hali sportowej znajdą się dwie dodatkowe sale gimnastyczne, jedna na parterze, druga na 1 piętrze. Sala gimnastyczna na parterze może być wykorzystywana do ćwiczeń aerobiku bądź jako siłownia. Sala gimnastyczna na pierwszym piętrze może być wykorzystywana na salę do squasha. Obydwie sale gimnastyczne będą mieć własne zaplecze szatniowe z umywalniami osobno dla kobiet i mężczyzn. 

– Dziękuję posłowi Wiesławowi Krajewskiemu, który od początku wspiera nie tylko budowę tej najnowocześniejszej hali sportowej w regionie, ale również wszystkie wnioski składane przez nasz samorząd – mówi Zbigniew Mączka, burmistrz Miasta i Gminy Radłów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.