25 kwietnia 2024
Aktualności

Drogowy armagedon we wschodniej części Tarnowa

Ruszyły prace drogowe na ulicy Słonecznej. Gruntownie remontowane są obie jezdnie, chodniki, schody, ciągi pieszo – rowerowe i zatoka autobusowa. Łączna wartość prac to około 5,1 miliona złotych. Problem jednak w tym, że drogowcy sparaliżowali kompletnie ruch we wschodniej części miasta. Korki tworzą się przy zjeździe z autostrady, wyjeździe z osiedli oraz od strony Woli Rzędzińskiej. 

Prace obejmują odcinek ulicy Słonecznej, przebiegającej w ciągu drogi krajowej nr 73, od alei Jana Pawła II do ulicy Lwowskiej i ulicy Orkana, łącznie z tarczą skrzyżowania. Roboty rozpoczęły się na ciągu pieszo – rowerowym po stronie wschodniej. Gdy jednak drogowcy wzięli się za zachodnią jezdnię ulicy, która została zamknięta dla ruchu samochodowego, utworzyły się gigantyczne korki.

Aby przeciwdziałać powstałym utrudnieniom wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Z uwagi na powstałe utrudnienia na ulicy Jana Pawła II, ZDiK w Tarnowie umożliwił także wyjazd z osiedla Jasna na ulicę Słoneczną ulicą Leśną, wprowadzając na niej ruch dwukierunkowy. – Chcemy ułatwić mieszkańcom osiedla Jasna dojazd do centrum miasta – tłumaczy Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Stan takiej organizacji ruchu planuje się zachować do grudnia br. Prace oraz związane z nimi utrudnienia w ruchu powinny się zakończyć do końca listopada tego roku.

Dzisiejsza sytuacja to dopiero przedsmak tego, co będzie się działo, gdy rozpocznie się remont ul. Lwowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.