25 kwietnia 2024
Aktualności

Drożej zapłacimy za bilet w autobusie

Rada Gminy Tarnów postanowiła, że od 1 kwietnia podróżowanie autobusami Gminnej Komunikacji Publicznej będzie więcej kosztować. Również w Tarnowie prezydent Roman Ciepiela chce podnieść ceny biletów. 

W gminie Tarnów bilety jednorazowe zdrożeją o 27 procent, natomiast bilety okresowe o 20 procent. Podwyżka jest efektem żądań firmy, która realizuje przewozy w gminie. Zatem cena normalnego biletu wzrośnie z 3,60 zł do 4,60 zł, a ulgowego z 1,80 zł do 2,30 zł.

– Z naszej gminnej komunikacji przede wszystkim korzystają seniorzy. To 80% przewozów. Oni jeżdżą za darmo. Potem są ulgi, głównie młodzież szkolna. Bilet w cenie normalnej kupuje około 8% użytkowników. Bilet miesięczny ulgowy wzrośnie o 10 złotych – powiedział w rozmowie z Radiem Kraków wójt gminy Tarnów.

Jak już informowaliśmy kilka dni temu. władze Tarnowa zamierzają kolejny raz sięgnąć do kieszeni mieszkańców. Już niebawem bilet jednorazowy w autobusach komunikacji miejskiej może kosztować 4 zł!. O tym, czy ostatecznie cena poszybuje zdecydują radni.

 

Fot. gkp.tarnow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.