15 lipca 2024
Kryminalne

Dwa wypadki podczas prac polowych

Miesiące letnie dla rolników to czas nasilonych prac polowych. Praca kombajnów i innych maszyn rolniczych może stwarzać zagrożenie dla ich operatorów, a także innych osób znajdujących się w pobliżu. Zły stan techniczny użytkowanych maszyn i urządzeń, wykonywanie wielu różnorodnych i wyczerpujących czynności jednocześnie. Do tego spiętrzenie pracy i pośpiech, który towarzyszy zmiennym warunkom pogodowym, to najczęstsze przyczyny wypadków.
W regionie tarnowskim miały już miejsce dwa takie wypadki. Jeden z nich w Zakliczynie. Podczas odblokowywania hedera, w którym utkwiły gałęzie, niespodziewanie elementy zostały wprawione w ruch i doszło do wypadku. Mężczyzna doznał na szczęście, jedynie urazu łydki.
Drugi poważny wypadek miał miejsce w Rzepienniku podczas orki. 69-letni mężczyzna został przygnieciony kabiną traktora, który na wzniesieniu się przewrócił. Konieczna była interwencja strażaków. Mężczyzna trafił do tarnowskiego szpitala z urazem nogi.
W związku z rozpoczynającymi się żniwami policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.