19 czerwca 2024
Aktualności

E-kolejka w ZPS

Jest już e-recepta, teraz czas na e-kolejkę? Zespół Przychodni Specjalistycznych obwieszcza, że to koniec czekania w długich kolejkach. Teraz już przez internet można sprawdzić ile osób czeka żeby się zarejestrować do specjalistów.

W Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie został uruchomiony nowy system, który ma zmniejszyć kolejki do rejestracji. Na stronie internetowej przychodni wyświetla się informacja z liczbą osób, która w danym momencie czeka żeby zapisać się do lekarza.

Korzyści ma odczuć przede wszystkim pacjent, ponieważ zaoszczędzi sporo czasu. Jeżeli w domu sprawdzi, że aktualnie w kolejce jest kilkadziesiąt osób może odczekać jakiś czas i przyjść wtedy kiedy kolejka będzie krótsza.

– Cały czas myślimy o tym jak zmniejszyć kolejki do rejestracji. Nie jest to łatwe ponieważ u naszych specjalistów chce się leczyć coraz więcej pacjentów. Jakiś czas temu wprowadziliśmy biletomaty, które nieco usprawniły pracę, bo pacjent czeka w poczekalni, aż „jego” numerek wyświetli się na tablicy. Czasami jednak trwa to zbyt długo. Teraz, zanim ktoś wybierze się do przychodni może już w domu, na naszej stronie internetowej sprawdzić ilu w danej chwili pacjentów oczekuje na rejestrację. Mamy nadzieję, że dzięki temu unikniemy takich sytuacji, że w danych godzinach mamy kumulację kilkudziesięciu pacjentów, a w innych jest pusto. Jeżeli liczba pacjentów rozłoży się proporcjonalnie w ciągu dnia, automatycznie pacjent szybciej będzie mógł się zarejestrować – tłumaczy prezes ZPS.

Żeby sprawdzić długość kolejki wystarczy wejść na stronę internetową przychodni (zps.tarnow.pl). Na samym dole, w prawym rogu (pod godzinami pracy ZPS) wyświetla się informacja ile aktualnie osób czeka w kolejce do rejestracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.