28 kwietnia 2024
Aktualności

FUTSAL: Pierwsze potknięcie piłkarzy Unii Tarnów

To miał być spacerek, ale ostatecznie tak się nie stało. Piłkarze Unii Tarnów podejmowali wczoraj czerwoną latarnię ligi  GKS EKOM Invex Nowiny II w ramach 7. kolejki  2. Ligi Futsalu w grupie Małopolsko-Świętokrzyskiej. Mecz zakończył się remisem 4;4, a Unia zaliczyła pierwszy mecz w tym sezonie zakończony bez zdobycia kompletu punktów.  Bramki dla gospodarzy strzelili: Maciej Sumara, Kamil Pawlak (dwie) oraz Bartłomiej Frąc.

Początek spotkania należał zdecydowanie do Jaskółek. Większość gry toczyła się w polu bramkowym gości. Wynik meczu otwarł w 3 minucie Kamil Pawlak. Dzięki konsekwencji i skuteczności już w 11 minucie na 2:0 wynik podwyższył Bartłomiej Frąc. Trzecią bramkę dla biało-niebieskich zapisał na swoim koncie Kamil Pawlak. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy goście wypracowali sobie sytuację podbramkową, którą w pełni wykorzystał Radosław Kawa. Pierwsze dwadzieścia minut spotkania zakończyło się wynikiem 3:1.

Początek drugiej połowy pokazał, iż goście nie poddadzą się tak łatwo i z wysuniętym bramkarzem przeszli do ataku. Jednak pierwszego gola po przerwie zdobył Maciej Sumara i gdy wydawało się że losy spotkania są raczej przesądzone team z Nowin pokazał determinację w grze i mobilizację do uratowania wyniku spotkania. W 29 minucie piłkę w bramce Unii umieścił Adrian Leski, a osiem minut później Olgierd Chatys. Przed ostatnim gwizdkiem na parkiecie zrobiło się nerwowo, ponieważ wiadomo było, iż sprawa wyniku jest ciągle otwarta. Zarówno goście jak i gospodarze nie wykorzystali kilku sytuacji podbramkowych, a o wyniku meczu zadecydował gol Michała Zaborka, na minutę przed końcem meczu.

W przerwie została przeprowadzona licytacja gadżetów klubowych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach której udało się zebrać 1722,30 zł.

Przypominamy także, iż kolejny pojedynek Jaskółki rozegrają już w najbliższą niedzielę 19. stycznia na hali TOSiR przy ulicy Krupniczej. Rywalem biało-niebieskich będzie drużyna AZS UEK Kraków. Pierwszy gwizdek o 18:30.