28 kwietnia 2024
Aktualności

FUTSAL: Porażka Unii na koniec sezonu

W ostatnim meczu południowej grupy pierwszej ligi futsalu mężczyzn, futsaliści Unii Tarnów zmierzyli się w hali tarnowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z AZS AWF Wrocław. Spotkanie to zakończyło się przegraną „Jaskółek” 4-6 (2-2).

Konfrontacja z zamykającą tabelę drużyną z Wrocławia rozpoczęła się zgodnie z oczekiwaniami, w 7 min bramkarza gości pokonał Wojciech Przybył. Potem nie było już jednak tak wesoło. W 18 min do remisu doprowadził Oleh Vlasik, a w odpowiedzi na bramkę Dawida Sojdy (19 min), w ostatniej minucie pierwszej połowy piłkę między słupki tarnowskiej bramki skierował Dominik Duda.

Druga połowa rozpoczęła się od trzeciej bramki dla gości, której autorem był w 21 min Marcin Gołębiowski. Do trzeciego w tym spotkaniu remisu doprowadził w 25 min Dawid Sojda (na zdjęciu), odpowiedź „akademików” była jednak błyskawiczna. Po trafieniu Victora Andrade i drugim tego dnia celnym strzale Dominika Dudy, minutę później zespół z Wrocławia prowadził 5-3. W 29 min kontaktową bramkę dla ekipy trenera Jakuba Drwala strzelił jeszcze Tomasz Grzesiak, gol zdobyty w 35 min przez Oleha Vlasika przypieczętował jednak czwartą w tym sezonie wygraną gości.

Unia: Jakub Wałach – Dawid Sojda 2, Szymon Adamski, Marcin Gruszka, Konrad Podobiński oraz Dominik Strzelecki, Michał Nosek – Tomasz Grzesiak 1, Wojciech Przybył 1, Damian Chudyba, Konrad Fryś, Michał Sieńczak, Konrad Stańczyk, Dominik Wardzała

***

Tarnowianie zakończyli debiutancki w pierwszej lidze sezon na siódmej pozycji. W 22 meczach Unia zdobyła 29 punktów, odnosząc osiem zwycięstw, notując pięć remisów i doznając dziewięciu porażek. Podopieczni trenera Jakuba Drwala strzelili w rozgrywkach 94 bramki, tracąc 95. Najskuteczniejszym strzelcem „Jaskółek” – i całej południowej grupy pierwszej ligi – był Tomasz Grzesiak, zdobywając 34 bramki. Po jedenaście trafień zaliczyli Mateusz Mroczka oraz Wojciech Przybył, osiem bramek zdobył Konrad Podobiński, a sześć Tomasz Armatys.