21 lutego 2024
Aktualności

GMINA TARNÓW: 12 mln zł na drogi, kanalizację oraz inwestycje społeczne i kulturalne

Wójt Grzegorz Kozioł wśród samorządowców z całej Polski otrzymał w Warszawie od premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Pawła Szefernakera dofinansowanie dla miny Tarnów z Rządowego Funduszu Polski Ład wynoszące prawie 12 milionów złotych.

Z Rządowego Funduszu Polski Ład zostaną zrealizowane inwestycje dotyczące budowy i modernizacji infrastruktury drogowej, kanalizacyjnej, kulturalnej oraz społecznej. Wyremontowane zostaną drogi gminne w Woli Rzędzińskiej II, Nowodworzu, Zawadzie oraz Białej. Przebudowie ulegną również ulice Krótka w Zgłobicach oraz Jaśminowa w Zgłobicach i Koszycach Małych. Ponadto przy ulicy Granicznej w Koszycach Wielkich powstanie chodnik wraz z kanalizacją burzową. Zmodyfikowany zostanie także chodnik przy drodze powiatowej w Woli Rzędzińskiej I. Remont dotyczy odcinka od centrum wsi do wiaduktu w kierunku Ładnej. Planowana jest również budowa ścieżki rowerowej w Zbylitowskiej Górze przy ulicy Zbylitowskich. Co więcej, w miejscowościach Łękawka i Poręba Radlna powstanie sieć kanalizacji sanitarnej. W Zawadzie wybudowany zostanie Dom Kultury, a w Łękawce dokończona będzie budowa Domu Kultury z Remizą OSP.  Zbylitowska Góra zaś doczeka się remontu i rozbudowy starej Remizy OSP.

To są rekordowe środki finansowe, których jeszcze w gminie nie było. W połączeniu z dotychczasowymi dofinansowaniami wykonamy inwestycję za prawie 30 milionów złotych, a mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec. W tym miejscu składam podziękowania pani Poseł Annie Pieczarce za wspieranie składanych przez nas wniosków – powiedział wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.