20 kwietnia 2024
Aktualności

Gmina Wietrzychowice będzie miała tanie mieszkania na wynajem?

Wszystko na to wskazuje! Jak poinformował wójt gminy Wietrzychowice Tomasz Banek w ostatnim odcinku programu ,,Cafe Tarnów” samorząd przystąpi do spółki SIM Podkarpacie, która planuje zrealizować w sumie około 2 tys, mieszkań.

Na potrzeby utworzenia tanich mieszkań na wynajem w gminie Wietrzychowice zostanie zagospodarowana nieczynny już budynek szkoły podstawowej w Demblinie. 

– Spokojnie możemy utworzyć tam 10 mieszkań – podkreśla wójt Tomasz Banek. – W moim przekonaniu to wystarczająca liczba, która zaspokoi potrzeby mieszkaniowe naszych mieszkańców.

Samorząd gminny jeszcze w tym roku ma przeprocedować uchwałę dotyczącą przystąpienia do spółki SIM Podkarpacie. W ramach inwestycji mają zostać wykonane mieszkania o powierzchni 40, 50 oraz 60 mkw. Sama inwestycja może się rozpocząć już 2023 roku.

Jak dodaje wójt Banek, w przygotowaniu jest też kolejna lokalizacja w samych Wietrzychowicach.

– W tym wypadku mamy atrakcyjną działkę w centrum tej miejscowości, aczkolwiek plan zagospodarowania przestrzennego nie zakłada tam budowy bloków. Dlatego konieczne będzie wprowadzenie zmian do planu. Ale jak wspomniałem, nie chcemy licytować się na liczbę mieszkań. Naszym zadaniem jest odpowiedź na oczekiwania mieszkańców.  Pierwsza inwestycja da nam odpowiedź, czy jest konieczność budowy kolejnych mieszkań. 

Jeden komentarz do “Gmina Wietrzychowice będzie miała tanie mieszkania na wynajem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.