21 lutego 2024
AktualnościKultura

Gmina Wojnicz zaprasza na Festiwal Produktów Lokalnych

Sery, chleby, wina, przetwory w słoikach, a także wyroby ceramiczne i różnego rodzaju rękodzieło artystyczne – to tylko część asortymentu, jaki pojawi się już w najbliższą sobotę, 6 sierpnia na pierwszym Festiwalu Produktów Lokalnych „Swojskie Dzieła”, który odbędzie się na boisku sportowym w miejscowości Isep w gminie Wojnicz. Patronem medialnym wydarzenia jest ,,Kurier Tarnowski”. 

 

Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Tarnowskiej zaprosiło kilkudziesięciu lokalnych wystawców z terenu powiatu tarnowskiego, aby zaprezentowali swoje wyroby i pochwalili się tym co najlepsze w regionie.  Kiermaszowi towarzyszyć będą występy artystyczne z udziałem lokalnych muzyków, degustacje potraw regionalnych w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich, prezentacja producentów oraz wybór najlepszych na festiwalowej scenie, na której również pojawi się Zespół Ludowy „Biskupianie” oraz gwiazda wieczoru zespół Lachersi. Festiwal zakończy  potańcówka z zespołem Profes-band, która zaplanowana została do późnych godzin nocnych.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć „Powiatowy Turniej Sołectw”, w którym reprezentanci gmin z całego powiatu tarnowskiego będą ze sobą rywalizować konkurencjach sportowych o miano najlepszego. Oczywiście w formule „na wesoło” oraz w duchu fair-play oraz dobrej zabawy.

 – Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Tarnowskiej serdecznie zaprasza na I Festiwal Produktów Lokalnych „Swojskie Dzieła” do miejscowości Isep w Gminie Wojnicz . Wydarzenie oprócz dobrej zabawy, ma celu wypromowanie lokalnych producentów oraz ich działalności. Chcemy wspólnie pochwalić się tym, co powiat i jego mieszkańcy mają do zaoferowania. – mówi prezes stowarzyszenia, Tadeusz Bąk.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

festiwal-produktu-lokalnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.