Kolejni dealerzy zatrzymani

Tarnowscy „kryminalni”  udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek kilograma marihuany o wartości czarnorynkowej 30 tys. złotych.

W piątek wieczorem na tarnowskim odcinku autostrady A4 policjanci próbowali zatrzymać kierującego BMW. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i uciekał w kierunku Rzeszowa. Policyjny pościg trwał do MOP Jawornik, gdzie kierowca skręcił i usiłował wymknąć się pościgowi. W tym miejscu BMW został zablokowany przez uczestniczące w pościgu pojazdy policyjne. Samochodem poruszało się dwóch mężczyzn. Po wylegitymowaniu okazało się, że są to mieszkańcy Tarnowa w wieku 24 i 25 lat. Podczas kontroli pojazdu policjanci znaleźli kilogram marihuany.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani, a samochód został zabezpieczony na parkingu. W sobotę obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokuratura skierowała wniosek do sądu o zastosowanie środka izolacyjnego. Po zapoznaniu z materiałem dowodowym sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec dwudziestoczterolatka tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Wobec drugiego zatrzymanego zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy.

Dodajmy, że za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 lat do 12.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.