15 lipca 2024
Kryminalne

Kolejni piraci drogowi w rękach policjantów. Pędzili ponad 200 km/h autostradą

Na początku tygodnia policjanci tarnowskiej grupy SPEED zatrzymali dwóch mężczyzny, którzy pędzili autostradą ponad 200 km/h. Pamiętajmy, że kierujący, którzy traktują drogę publiczną niczym tor wyścigowy, stanowią realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Prędkości bliskie 200 km/h to gotowy przepis na drogową katastrofę, dlatego policjanci stanowczo reagują na tego typu zachowania.

Policjanci grupy SPEED po raz kolejny ostudzili zapędy kierowców korzystających z tarnowskiego odcinka autostrady A4. W poniedziałek w południe jeden z nich przekroczył próg prędkości o 70 km/h, jadąc autostradą ponad 210 km/h, a we wtorek po zmroku o godzinie 19.30 kolejny pirat, tym razem pędził „czwórką” ponad 230 km/h! W obu przypadkach kierowcy zostali zatrzymani i ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych, a ich indywidualne konta „wzbogaciły” się o kolejne 10 punktów karnych.

Agresywna jazda „na zderzak”, przekraczanie dozwolonej prędkości, zmiana pasa ruchu bez sygnalizowania manewru to gotowy przepis na doprowadzenie do tragedii na drodze, szczególnie przy dużych prędkościach. Jednak wielu kierowców nie dostrzega zagrożeń, jakie stwarzają w ruchu drogowym, zachowując się właśnie w taki sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.