Kolejny senior oszukany. ,,Na chorego brata”

Tym razem oszust nie dzwonił z prośbą o pieniężne wsparcie, ale osobiście pojawił się w mieszkaniu starszego mężczyzny i pożyczył na tzw. wieczne oddanie kilkaset złotych.

W czwartek wieczorem w budynku komisariatu Policji Tarnów-Zachód pojawił się 85–letni mieszkaniec miasta, zgłaszający oszustwo. Podczas rozmowy z policjantami okazało się, że kilka godzin wcześniej do jego mieszkania zapukał nieznany mu mężczyzna. Miał około 40-50 lat, ciemne, krótkie włosy, był ubrany w ciemną odzież. Senior wychylił się przez okno i zapytał o cel wizyty. Nieznajomy odpowiedział, że ma bardzo ważna sprawę i poprosił, aby go wpuścić. Będąc już w mieszkaniu odpowiedział zdenerwowanym głosem, że musi dzisiaj udać się ze swoim ciężko chorym bratem do lekarza, ale nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na wizytę. Poprosił o pożyczenie kilkuset złotych, które na pewno jeszcze dziś wieczorem zwróci. Senior pomógł „człowiekowi w potrzebie” i przekazał pieniądze, na których zwrot bezskutecznie czekał – mężczyzna więcej się nie pojawił. Pokrzywdzony uświadomił sobie, że został oszukany i zwrócił się o pomoc do policjantów, którzy obecnie pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.