18 maja 2024
AktualnościFotoreportaże

Koniec sagi. Gmina Tarnów wreszcie właścicielem terenów ze szkołą i ośrodkiem zdrowia w Zgłobicach [FOTOREPORTAŻ]

Pa latach starań gmina Tarnów jest już właścicielem terenów ze szkołą i ośrodkiem zdrowia w Zgłobicach. Akt notarialny został podpisany w środę, 16 stycznia. Zakup, to wynik skutecznych negocjacji wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła  z Anną Kobryń, pełnomocnikiem rodziny Marszałkowiczów, które nareszcie zakończyły się sukcesem. Dziś o szczegółach transakcji poinformowano podczas konferencji prasowej. 

Co więcej, wynegocjowano również zakup 3-hektarowego terenu w centrum miejscowości z boiskiem sportowym. Transakcja może dojść do skutku już 28 stycznia, jeśli radni w trakcie zwołanej nadzwyczajnej sesji zadecydują o zakupie nieruchomości.

– Bardzo dziękuję Pani Annie Kobryń za przyjęcie naszych warunków finansowych, dzięki czemu mogło dojść do sfinalizowania transakcji i zakupu nieruchomości. Cena, za które zakupiliśmy tereny w Zgłobicach jest naprawdę korzystna – mówił wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł w tracie dzisiejszej konferencji prasowej, która w tym temacie odbyła się w Urzędzie Gminy Tarnów.

Z zakończenia sprawy i zakupu terenów szkoły i ośrodka zdrowia najbardziej cieszą się sami mieszkańcy.

– Bardzo dziękuję Panu Wójtowi za doprowadzenie sprawy własności terenów ze szkołą i ośrodkiem zdrowia do tak szczęśliwego finału. Nareszcie możemy myśleć o nowych inwestycjach w naszych Zgłobicach – mówiła Katarzyna Biel, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Tarnów ze Zgłobic.

Jak dodawał zastępca wójta Sławomir Wojtasik, już wkrótce przedstawione zostaną plany inwestycyjne dotyczące Zgłobic. W spotkaniu z przedstawicielami mediów udział wzięli również przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Tarnów Stanisław Sarad.

Koszt zakupu terenów to 900 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.