30 września 2023
Aktualności

KORONAWIRUS – najnowsze informacje! [AKTUALIZACJA]

Z racji ogromnego zainteresowania informacjami o koronawirusie prezentujemy Państwu ciągle aktualizowany serwis informacyjny dotyczący sytuacji w Małopolsce oraz sytuacji w kraju. 

koronawirus

01.04.

14:42

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 9 osób. W tej grupie jest 7 osób z Krakowa (osoba niepełnoletnia, młoda kobieta, młody mężczyzna, 2 kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku i starsza kobieta) oraz po 1 jednej osobie z powiatu bocheńskiego (młody mężczyzna) i powiatu wielickiego (mężczyzna w sile wieku).  Wszystkie te osoby przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 209 osób.

9:18

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie są:

– 2 starsze osoby z powiatu limanowskiego (mężczyzna i kobieta),

– 2 osoby z powiatu bocheńskiego (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku),

– po 1 osobie z Krakowa (kobieta w sile wieku), Tarnowa (mężczyzna w sile wieku), powiatu olkuskiego (młoda kobieta) i powiatu wielickiego (młody mężczyzna).

Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, a 5 przebywa w izolacji.

Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 87-letnia mieszkanka powiatu limanowskiego, która zmarła w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Jeżeli do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostanie przekazane potwierdzenie, że przyczyną zgonu tej osoby była choroba zakaźna COVID-19, będzie to podstawą do ujmowania tego zgonu w prezentowanych statystykach. Przypomnijmy. Sanepid nie decyduje o przyczynie zgonu. Jeżeli służby medyczne ocenią, że przyczyną zgonu jest COVID-19, przekazują tę informację do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na specjalnym formularzu (ZLK-5 – zgłoszenie podejrzenia lub rozpoznania zgonu z powodu zakażenia lub choroby zakaźnej). Informacje z Powiatowej Stacji są przekazywane do WSSE, a z WSSE do MUW.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 200 osób.


31.03.

15:02

Aktualnie w Małopolsce mamy 192 potwierdzone laboratoryjnie przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 8 miesięcy, najstarsza 91 lat.  Najwięcej zakażonych pochodzi z Krakowa (65 osób), powiatu wielickiego (35 osób) i powiatu krakowskiego (16 osób). Największą grupę wśród zakażonych stanowią osoby w przedziale wieku 41-50 lat (46 osób), a także 51-60 lat (37 osób) oraz 61-70 lat (29 osób). Wśród 192 potwierdzonych przypadków jest 95 mężczyzn i 97 kobiet. Dotychczas u jednej osoby potwierdzono zgon z powodu COVID-19.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ!

14:49

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 7 osób. W tej grupie są mieszkańcy powiatów: wielickiego (2 starsze kobiety, kobieta i 2 mężczyzn w sile wieku) oraz myślenickiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku). Aktualnie wszystkie osoby przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 192 osób.

14:05

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach, związanych z pandemią koronawirusa. Obowiązywać one będą od jutra przez dwa tygodnie z możliwością przedłużenia o dziesięć dni.

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ!

08:40

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 11 osób. W tej grupie jest 3 mieszkańców Krakowa (młoda kobieta, kobieta i mężczyzna w sile wieku), 1 osoba z Tarnowa (młody mężczyzna) oraz mieszkańcy powiatów: krakowskiego (2 młode kobiety i mężczyzna w sile wieku), wielickiego (starsza kobieta), tarnowskiego (kobieta w sile wieku), proszowickiego (starsza kobieta), brzeskiego (młoda kobieta).

Aktualnie 4 osoby przebywają w izolacji, a 7 jest hospitalizowanych. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 185 osób.


30.03.

14:50

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 19 osób. 

W tej grupie jest:

– 7 osób z Krakowa (2 młodych mężczyzn, 1 młoda kobieta oraz 4 kobiety w sile wieku),

– 5 osób z powiatu wielickiego (2 kobiety w sile wieku i 3 mężczyzn w sile wieku),

– 2 osoby z powiatu krakowskiego (2 kobiety w sile wieku),

– 2 osoby z powiatu brzeskiego (2 kobiety w sile wieku),

– 1 osoba z powiatu bocheńskiego (młoda kobieta),

– 1 osoba z powiatu oświęcimskiego (mężczyzna w sile wieku),

– 1 osoba z powiatu dąbrowskiego (mężczyzna w sile wieku).

Aktualnie 2 osoby z tej grupy są hospitalizowane, a pozostałe 17 osób przebywa w izolacji domowej.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 174 osób.

09:58

Liczby osób przebywających w kwarantannie domowej 1619 w tym – 1180 w powiecie tarnowskim oraz 439 – miasto Tarnów. Stan na dzisiaj rano 30.03. godz. 0.35. Liczba osób korzystającej z aplikacji ” kwarantanna domowa ” 209. W kwarantannie zbiorowej 7 osób.

09:30

Czym jest koronawirus? Co zrobić jeżeli zauważymy u siebie niepokojące objawy? Jakie dolegliwości mogą świadczyć o koronawirusie? Jak działają teraz poradnie diagnostyczne i jak wyglądają konsultacje lekarskie? Z myślą o pacjentach Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie opracował specjalny Poradnik, który pomoże odnaleźć się w nowej – mamy nadzieję, że chwilowej- rzeczywistości.

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ

09:15

Słoneczny weekend za nami. Wielu z nas spędziło ten czas w gronie najbliższych i zastosowało się do apelu między innymi tarnowskich policjantów. Ci przez cały czas za pośrednictwem systemów nagłośnieniowych w radiowozach oznakowanych informowali mieszkańców zarówno mieście, jak i w powiecie, aby pozostać w domach. Niestety nie wszyscy wykazali się zrozumieniem i podeszli lekceważąco do nałożonego obowiązku. Wobec 26 osób tarnowscy policjanci nałożyli grzywnę w postaci mandatów karnych, natomiast w stosunku do jednej został sporządzony wniosek o ukaranie do tarnowskiego sądu.

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ

08:49

Kolejne badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u następnych 5 osób. W tej grupie jest kobieta w sile wieku z Krakowa oraz mieszkańcy powiatu brzeskiego (starsza kobieta, 2 kobiety w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, a 4 przebywają w izolacji domowej.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 155 osób.


29.03.

19:15

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób: mężczyzny w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z powiatu wielickiego, osoby niepełnoletniej z powiatu gorlickiego i mężczyzny w sile wieku z powiatu nowosądeckiego. Aktualnie 3 osoby przebywają w izolacji domowej, a 2 są hospitalizowane.

Jednocześnie przekazujemy, że w ostatnich komunikatach wśród zakażonych omyłkowo mieszkanka Tarnowa została wskazana podwójnie (aktualna liczba potwierdzeń zakażenia wśród tarnowian: 3).

Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 89-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, który zmarł w Szpitalu w Myślenicach. 

Potwierdzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zostało przekazane do Szpitala już po jego śmierci. Potwierdzono, że śmierć była spowodowana chorobą COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 150 osób.

14:30

22 nowe przypadki zarażenia koronawirusem!  W tej grupie jest kobieta w sile wieku z powiatu nowosądeckiego i 8 osób z Nowego Sącza (starsza kobieta, młoda kobieta, 2 młodych mężczyzn i 4 osoby niepełnoletnie). W tej grupie jest też 7 osób z powiatu wielickiego (młoda kobieta, młody mężczyzna, 2 kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku, starsza kobieta i starszy mężczyzna).

 Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u starszego mężczyzny z Krakowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu krakowskiego, kobiety w sile wieku z Tarnowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu tarnowskiego, starszego mężczyzny z powiatu brzeskiego i starszego mężczyzny z powiatu bocheńskiego.

Aktualnie 16 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej, a 6 jest hospitalizowanych. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 145 osób.


9:17

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 11 osób.

W tej grupie jest:

– 5 osób z Krakowa (1 kobieta i 2 mężczyzn w sile wieku, 1 młody mężczyzna oraz 1 niepełnoletni),

– 4 osoby z powiatu brzeskiego (2 kobiety i 1 mężczyzna w sile wieku oraz 1 młoda kobieta),

– 1 osoba z powiatu wielickiego (mężczyzna w sile wieku),

– 1 osoba z Tarnowa (starsza kobieta).

Aktualnie 2 osoby z tej grupy są hospitalizowane, a pozostałe 9 przebywa w izolacji domowej. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 123 osób.

2020-03-29-aktualne-dane-o-koronawirusie-zakazeni


28.03. 

20:05

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 3 osób. W tej grupie jest mężczyzna w sile wieku z Krakowa, starsza kobieta z powiatu limanowskiego i kobieta w sile wieku z powiatu gorlickiego. 2 osoby przebywają w izolacji domowej. Jedna osoba jest hospitalizowana.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 112 osób.

18:32

2020-03-28-dzienny-raport-o-koronawirusie

14:30

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 4 osób – mieszkańców powiatów: bocheńskiego (kobieta w sile wieku), krakowskiego (młoda kobieta i młody mężczyzna) oraz myślenickiego (osoba niepełnoletnia). 3 osoby pozostają w izolacji domowej, a jedna w hospitalizacji.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 109 osób.

14:05

Aktualnie w Małopolsce mamy 105 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Najmłodsza zakażona osoba ma 12 lat, najstarsza 83 lata.  Najwięcej zakażonych pochodzi z Krakowa (45 osób), powiatu wielickiego (14 osób) i powiatu krakowskiego (8 osób). Największą grupę wśród zakażonych stanowią osoby w przedziale wieku 41-50 lat, a także 51-60 i 61-70 lat (odpowiednio: 22 i po 21 osób). Wśród 105 potwierdzonych przypadków jest 57 mężczyzn i 48 kobiet.

Spora część osób, u których potwierdzono zakażenie, czuła się na tyle dobrze lub nie miała objawów, że aktualnie pozostaje w izolacji domowej. Hospitalizowani przebywają  głównie pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (50 osób), niewielka grupa aktualnie jest też w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie. Większość z nich jest w dobrym lub stabilnym stanie. Stan czterech osób określa się jako ciężki.

Aktualnie najczęściej źródłem zakażenia jest kontakt z potwierdzonym przypadkiem. Część osób zakaziła się, przebywając za granicą: we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii, Anglii, Finlandii, a także z Niemczech czy w Meksyku.

Do tej pory w Małopolsce wykonano prawie 2400 badań laboratoryjnych. Badania w laboratorium w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II rozpoczęto 12 marca. Od 12 do 28 marca wykonano tam 1310 badań. Prowadzi je też Szpital Uniwersytecki w Krakowie. W okresie od 18 do 28 marca wykonano tam 1035 badań. 30 badań wykonano też w 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie.

 

Stan na dzień: 28.03.2020 godz. 9.00

OSOBY ZAKAŻONE – PODZIAŁ WG PŁCI
kobiety mężczyźni Razem
48 57 105

Stan na dzień 28.03.2020 godz. 9.00

PODZIAŁ WIEKOWY OSÓB ZAKAŻONYCH
wiek ilość
0 – 10 0
11 – 17 3
18 – 30 15
31 – 40 13
41 – 50 22
51 – 60 21
61 – 70 21
71 – 80 9
81 – 90 1
91 – 0
Razem 105
PRZYPADKI ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM

– podział na powiaty

28.03.2020 9:00
   
miasto Kraków 45
miasto Nowy Sącz 3
miasto Tarnów 2
powiat bocheński 4
powiat brzeski 1
powiat chrzanowski 1
powiat dąbrowski 4
powiat gorlicki 1
powiat krakowski 8
powiat limanowski 2
powiat miechowski 0
powiat myślenicki 4
powiat nowosądecki 5
powiat nowotarski 1
powiat olkuski 0
powiat oświęcimski 1
powiat proszowicki 0
powiat suski 0
powiat tarnowski 3
powiat tatrzański 0
powiat wadowicki 5
powiat wielicki 14
inne województwo 1
ogółem 105

12:17

Pierwsze środki w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej rozdysponowane! Komitet Sterujący powołany przez Marszałka Witolda Kozłowskiego zdecydował o zakupie sprzętu medycznego za łączną kwotę 43 milionów złotych pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W celu podjęcia szybkich i skutecznych działań służących przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się epidemii oraz niwelowania jej skutków, w piątek 27 marca odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Sterującego ds. Koordynacji Nakładów na Sektor Ochrony Zdrowia.

Podczas spotkania podjęto decyzję o zakupie sprzętu dla szpitali w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. W pierwszej kolejności 43 miliony złotych w ramach Pakietu Medycznego (całość 94 miliony złotych) zostaną przeznaczone na:

 • 20 tysięcy testów na obecność koronawirusa,
 • 50 w pełni wyposażonych ambulansów,
 • 50 namiotów pneumatycznych wraz z łóżkami i sprzętem medycznym,
 • 50 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji, 600 opryskiwaczy biobójczych,
 • dokupienie środków ochrony osobistej dla wojewódzkich szpitali,
 • dostosowanie Szpitala Śniadeckich w Nowym Sączu na cele zakaźne.

Czas epidemii wymaga podejmowania szybkich decyzji. Dzięki temu sprzęt ratujący życie szybciej trafi do lekarzy i pielęgniarek. Zakup wszelkich wyrobów medycznych niezbędnych do zapobiegania, diagnostyki i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa małopolskiego jest sprawą priorytetową – podkreślił marszałek Witold Kozłowski, przewodniczący Komitetu.

Komitet został powołany na czas trwania epidemii COVID-19 oraz przygotowania projektu „Zakup usług i wszelkich wyrobów medycznych niezbędnych do zapobiegania, diagnostyki i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa małopolskiego.”

W ramach swojej działalności będzie także pełnił rolę koordynującą prace związane z wykorzystaniem środków na wzmocnienie sektora ochrony zdrowia w związku z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19, w tym w szczególności środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Skład Komitetu:

 1. Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego – przewodniczący.
 2. Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – zastępca przewodniczącego.
 3. Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski.
 4. Tomasz Urynowicz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.
 5. Zbigniew Starzec, I Wicewojewoda Małopolski.
 6. Jarosław Foremny, Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.
 7. Jakub Szymański, Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Operacyjnymi UMWM.

 9:18

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 12 osób. W tej grupie jest 6 osób z Krakowa (1 kobieta w sile wieku, 2 młodych mężczyzn, 2 mężczyzn w sile wieku i 1 starszy mężczyzna), 3 osoby z powiatu wielickiego (starszy mężczyzna, starsza kobieta i kobieta w sile wieku) oraz po 1 osobie z powiatów: krakowskiego (mężczyzna w sile wieku), limanowskiego (starszy mężczyzna) i wadowickiego (mężczyzna w sile wieku). 8 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej. Pozostałe osoby są hospitalizowane.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 105 osób.


27.03.

18:45

2020-03-27-dzienny-raport-o-koronawirusie

 

17:52

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 18 osób. W tej grupie jest 11 osób z Krakowa (2 młode kobiety, 5 kobiet w sile wieku, 1 starsza kobieta, 2 mężczyzn w sile wieku, 1 starszy mężczyzna), po 2 osoby z powiatów: wielickiego (2 kobiety – starsza i młoda) i bocheńskiego (dwie kobiety – starsza i w sile wieku) i 3 osoby z powiatu krakowskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w sile wieku).

13 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej. Pozostałe osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie lub już tam przebywają; jedna osoba jest w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 93 osób.

14:09

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych sześciu osób.

W tej grupie są:

– mieszkanka Krakowa w sile wieku, która pozostanie w izolacji domowej;

– mieszkaniec Krakowa w sile wieku, który pozostanie w izolacji domowej;

– mieszkanka Krakowa w sile wieku, która została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie;

– mieszkanka powiatu krakowskiego w sile wieku, która pozostanie w izolacji domowej;

– mieszkanka Nowego Sącza w sile wieku, która pozostanie w izolacji domowej;

– mieszkaniec Nowego Sącza w sile wieku, który pozostanie w izolacji domowej.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 75 osób.


26.03.

18:22

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych sześciu osób.

W tej grupie są:

– starsza kobieta z powiatu tarnowskiego, która pozostanie w izolacji domowej;

– młody mężczyzna z powiatu chrzanowskiego, który pozostanie w izolacji domowej;

– młody mężczyzna z powiatu wielickiego, który aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie;

– mężczyzna w sile wieku z powiatu wielickiego, który aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie;

– starszy mężczyzna z powiatu wielickiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie;

– mężczyzna w sile wieku z powiatu wielickiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 69 osób.

 

16:20

Już od wczoraj na ulicach Tarnowa można było zaobserwować zdublowane autobusy linii najczęściej wykorzystywanych przez tarnowian kursujące zwłaszcza w godzinach szczytu komunikacyjnego. W ten sposób tarnowska komunikacja miejska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. W związku z tymi ograniczeniami również tarnowska policja będzie zwracała szczególną uwagę na komunikację zbiorową.

policja-autobusy-kontrola3_edited

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

15:35

Ponad 320 milionów złotych – to kwota, która zostanie przekazana przez Zarząd Województwa Małopolskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego na walkę z chorobą wywołaną koronawirusem oraz łagodzenie skutków epidemii dla małopolskiej gospodarki.

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

14:30

Tarnowska Nagroda Filmowa została przeniesiona na wrzesień.

Na tę decyzję wpłynęło również zagrożenie związane z występowaniem koronawirusa w Polsce, który według prognoz epidemiologów rozprzestrzeniać się może jeszcze przez kilka tygodni. Nie bez znaczenia są również obecne utrudnienia w branży filmowej – informują organizatorzy.

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

14:12

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób. Tym razem jest to starszy mieszkaniec Nowego Sącza, który będzie przebywał w izolacji domowej, dwaj mężczyźni w sile wieku z Krakowa (jeden z nich pozostanie w izolacji domowej, drugi aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie), a także mężczyzna w sile wieku z powiatu oświęcimskiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 63 osób.

14:05

Mamy 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – przekazały służby prasowe Ministerstwa Zdrowia. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 1120 osób. 14 osób zmarło. Nowe informacje dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego.

W czwartek przybyło łącznie 69 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

11:30

Liczba osób przebywających w kwarantannie domowej 1530 w tym – 1115 w powiecie tarnowskim oraz 415 – miasto Tarnów. Stan na dzisiaj rano.

11:00

Biskup tarnowski Andrzej Jeż:   W obecnej sytuacji epidemii w Polsce przynajmniej do Wielkanocy placówki edukacyjne pozostają zamknięte dla uczniów. Na czas obowiązywania tych obostrzeń nie będą organizowane żadne spotkania formacyjne oraz uroczystości związane z przystępowaniem dzieci po raz pierwszy do spowiedzi świętej i Eucharystii. Niezależnie od decyzji o ewentualnym odwołaniu stanu epidemii oraz otwarciu szkół, uroczystości pierwszokomunijne w miesiącu kwietniu nie będą organizowane.

10:15

Angelika Świtalska (radna Rady Miejskiej w Tarnowie): Zostałam w domu i szyję maseczki, początki były trudne, ale każda kolejna coraz lepsza, mam nadzieję, że pielęgniarki będą zadowolone?❤️

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

09:23

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych trzech osób – mieszkanek Krakowa (jednej starszej i dwóch w sile wieku), hospitalizowanych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 59 osób.


25.03.

20:33

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób: kobiety w sile wieku z powiatu wielickiego, starszego mężczyzny z powiatu wielickiego (te dwie osoby przebywają w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ich stan jest stabilny), kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego i młodej kobiety z powiatu tarnowskiego (te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest dobry).

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 56 osób.

18:23

 

2020-03-25-dzienny-raport-o-koronawirusie-zakazeni

2020-03-25-dzienny-raport-o-koronawirusie

17:48

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnej osoby. Tym razem chodzi o starszą kobietę z Krakowa, która przebywa w izolacji domowej i czuje się dobrze.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 52 osób.

15:30

Komunikat dla pasażerów autobusu Firmy FLIXBUS relacji Warszawa – Zakopane

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie prosi pasażerów, którzy w dniu 19 .03.2020 r. podróżowali autobusem należącym do Firmy FLIXBUS nr kursu P6 relacji Warszawa – Zakopane przez Radom, Kielce, Kraków – wyjazd z Warszawy o godz. 23.45 o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zgodnie z właściwością regionu zamieszkania.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że u jednego z pasażerów podróżujących tym autokarem stwierdzono COVID 19, w związku z powyższym wszyscy pasażerowie autobusu powinni poddać się kwarantannie.

08:02

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.

Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. 

Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

07:58

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, wojewoda małopolski, Piotr Ćwik uruchomił specjalną infolinię dla seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach.

Numer telefonu 12 392-11-10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-17. Dzwoniąc na infolinię, osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.